Kongo Demokratinei Respublikai pasus gamins UAB „Garsų pasaulis"

2015-08-11

Pernai metų pabaigoje viena didžiausių ir moderniausių spaustuvių Lietuvoje paskelbė, kad nuo šiol UAB „Garsų pasaulis" priklauso ne lietuviams, o Belgijos kompanijai „Semlex Group”, kuri aktyviai veikia biometrinių duomenų ir tapatybės dokumentų sprendimų srityse. Įmonei „Garsų pasaulis", kuri gamina svarbiausius daugelio valstybių dokumentus (pasus, asmens tapatybės korteles, vairuotojo pažymėjimus, akcizinių prekių banderoles, pašto ženklus, vizas ir kt.), pasikeitęs savininkas plačiai atvėrė duris į naujas Afrikos rinkas. Prieš dvi savaites įmonių grupė pasirašė didžiausią, per visą savo veiklos laikotarpį, ilgalaikį kontraktą su Kongo Demokratine Respublika, kurioje šiuo metu gyvena beveik 70 mln. gyventojų.
Nors kontraktas pasirašytas visai neseniai, prie šio projekto „Garsų pasaulis" kartu su „Semlex Group” dirbo ilgiau nei metus. Per šį pasiruošimo laikotarpį buvo sukurti dokumentų dizainai, pasiūlytos ir suderintos įvairios technologinės apsaugos priemonės, dokumentų išrašymo technologiniai sprendiniai.
Pirmasis toks projektas per 20 metų
Pasak „Garsų pasaulis" generalinio direktoriaus Vytauto Mieliausko, per 20 metų jų įmonė dar nėra dalyvavusi tokio milžiniško projekto įgyvendinime. „Šiame viešos ir privačios partnerystės  projekte dalyvausime kartu su partneriais - „Semlex Group" įmonėmis. Naujų iššūkių tikrai nebijome ir esame visiškai pasirengę projekte prisiimti didelę atsakomybę. Džiaugiamės, kad esame neblogai technologiškai pasiruošę, nors tam tikrų atnaujinimų neišvengsime, bet reikšmingų papildomų investicijų į naujas gamybos linijas neprireiks", - tikina už dokumentų gamybą atsakingos įmonės vadovas V. Mieliauskas.
Nors vykdant projektą reikės investuoti savo lėšas kuriant dokumentų išrašymo ir išdavimo infrastruktūrą, klientų aptarnavimo centrus, dokumentų blankų saugyklas, organizuojant mokymus ir pan., V. Mieliauskas sako, kad tai netaps finansine našta įmonei. „Projektą vykdys įmonių grupė. Kiekvienas partneris turi aiškius įsipareigojimus. Kol kas neplanuojame kreiptis į kredito institucijas dėl papildomo finansavimo šiam projektui, nes manome, kad savųjų įsipareigojimų vykdymui užteks turimų apyvartinių lėšų", - tvirtina spaustuvės vadovas.  
Lietuviams patikėta visa gamyba
„Garsų pasauliui" dirbant su Kongo Demokratine Respublika bus vykdomas pilnas asmens dokumento sprendimo įgyvendinimas - asmens dokumentų gamyba ir jų išdavimas. „Pagal pasirašytą sutartį su šia Afrikos šalimi ne tik tieksime dokumentų blankus, bet ir sukursime visą infrastruktūrą, reikalingą dokumentų išdavimui - pradedant gyventojų aptarnavimu, biometrinių duomenų surinkimu, prašymų priėmimu ir baigiant pasų išdavimu. Projekto įgyvendinimo eigoje stipriai pasikeis gyventojų registro duomenų kokybė", - apie būsimus darbus pasakoja V. Mieliauskas.  
Pašnekovas pabrėžia, kad visi Kongo Demokratinei Respublikai reikalingi dokumentų blankai bus gaminami tik Lietuvoje. Jau dabar yra pradėti pirmieji pasų gamybos darbai: sukurti ir patvirtinti dokumentų blankų dizainai, gaminamas specialus popierius, specialūs viršeliai su elektroniniu lustu. Planuojama, kad ateityje šiai valstybei Lietuvoje bus gaminami ne tik pasai, bet ir kiti svarbūs asmens bei kelionės dokumentai.
Finansinės detalės neatskleidžiamos
„Visų šalių sutarimu, šio projekto komercinės detalės nėra atskleidžiamos ir viešai skelbiamos. Galiu pridurti tik tiek, kad atsižvelgiant į šalies dydį, projekto sudėtingumą ir ilgalaikiškumą - tai kokybiškai nauja patirtis ne tik „Garsų pasaulis", bet ir visai „Semlex Group" kompanijai", - neatskleisdamas projekto finansinių detalių, sako asmens dokumentų spaudą vykdančios įmonės generalinis direktorius V. Mieliauskas.
UAB „Garsų pasaulis" ne vienerius metus yra gerai žinoma ir už Europos ribų - įmonėje pagaminti saugūs dokumentai naudojami: Ruandoje, Ugandoje, Kenijoje, Azerbaidžane, Mozambike, Komoruose, Gvinėjoje-Bisau, Madagaskare, Salvadore, Singapūre, Libijoje, Nepale, Jemene, Šri Lankoje, Trinidade ir Tobage.

Edita Matulevičiūtė

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.