Lietuvos mėsos perdirbėjai domėjosi eksporto galimybėmis Irake

2015-07-20

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) liepos 20 dieną surengtas naujojo Irako ambasadoriaus Lietuvai Asaado Sultano Hachimo Abu Galalo susitikimas su Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių atstovais, besidominčiais eksportu į šią šalį.

Pasak Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovo Egidijaus Mackevičiaus,  maisto eksportuotojai žvalgosi ne tik Europos Sąjungos, JAV, Afrikos rinkose – juos domina ir Artimųjų Rytų šalys.


URM Išorinių ekonominių santykių departamento direktorius Simonas Šatūnas sakė, kad ministerija ir diplomatinės atstovybės užsienyje siekia padėti Lietuvos maisto eksportuotojams užmegzti ryšius su naujų rinkų valstybinėmis institucijomis, ambasadomis, potencialiais partneriais.

„Šie kraštai mūsų verslui mažiau žinomi, todėl su maisto eksportuotojais esame sutarę, kad sieksime išnaudoti kiekvieną ambasadoriaus ar diplomato iš tolimų šalių vizitą, sudarysime progą mūsų verslui tiesiogiai pabendrauti, susipažinti“, – sakė  URM atstovas.

2015 m. URM su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija organizavo specialią Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių misiją į Varšuvą susitikti su Artimųjų Rytų valstybių ambasadų atstovais. Vizito metu Lietuvos įmonės galėjo tiesiogiai prisistatyti šių šalių ambasadoriams, išsakė savo pageidavimus eksportuoti maisto gaminius ir kaip galima greičiau gauti atitinkamus eksporto leidimus.

Lietuvos prekybos apyvarta su Iraku nedidelė – 1,9 mln. eurų, tačiau ši šalis domina Lietuvos maisto ir tekstilės eksportuotojus.

Tą pačią dieną skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei įteikęs Irako ambasadorius susitiko ir su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu.  Su juo aptartos dvišalių santykių perspektyvos bei padėtis Irake.

Viceministras paragino Varšuvoje reziduojantį ambasadorių imtis glaudesnį bendradarbiavimą skatinančių iniciatyvų, skatinti Lietuvos ir Irako visuomenių suartėjimą ir tarpusavio žinomumo didinimą. Jis pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi stiprinti dvišalius santykius prekybos, verslo ir kitose srityse.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.