„Cowi Lietuva“ baigia steigti naują finansinių paslaugų centrą

2015-05-11

Danijos kapitalo inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovė „Cowi Lietuva“ baigia steigti naują 0,8 mln. eurų vertės finansinių paslaugų centrą, kuris aptarnaus visą „Cowi“ grupę.

Įmonės generalinis direktorius Algirdas Vaškelis BNS teigė, kad šiuo metu centre jau dirba apie 30 darbuotojų, šiemet jų skaičių ketinama padidinti iki 40. Naujasis centras įsikurs dabartinėse įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės gatvėje.

„Cowi“ grupė Lietuvos darbo jėgos privalumus pradėjo išnaudoti jau gerokai anksčiau. Iš pradžių atsidarė IT paslaugų centras, buvo perkelta dalis paslaugų, programų vystytojų. Taip pat turime grafinio dizaino centrą, kur specialistai dirba su grupės projektais. Finansų paslaugų centro atsiradimas nėra joks siurprizas, nes pirmi sprendimai pasiteisino, o verslo palaikymo funkciją nėra taip sunku perkelti, ir tas dalykas buvo atkeltas į Lietuvą“ , - BNS sakė A.Vaškelis.

Centro steigimui skirta 828,4 tūkst. eurų, iš kurių 115,2 tūkst. eurų - ES parama, likusi dalis - įmonės lėšos.

Pernai „Cowi Lietuva“ gavo 3,859 mln. eurų pajamų - 6 proc. mažiau nei 2013 metais (4,1 mln. eurų), jos grynieji nuostoliai sumažėjo 2,6 karto iki 297,7 tūkst. eurų.

„Cowi Lietuva“ su partneriais rengė „Lietuvos energijos“ planuojamų Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių projektų galimybių studiją, projektavo naują Klaipėdos policijos komisariato pastatą, „Klaipėdos Smeltės“ konteinerių terminalo rekonstrukciją, Vilniuje statomo biurų pastato „Quadrum“ vidaus inžinerines sistemas, dalį Santariškių klinikų pastatų rekonstrukcijos.

2014-ųjų pabaigoje „Cowi Lietuvoje“ dirbo 105 darbuotojai. 100 proc. įmonės akcijų valdo Danijos „Cowi“.

verslas@bns.lt, +370 5 205 8521 - BNS Verslo naujienų skyrius

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.