3-oji tarptautinė bankininkystės diskusija: Baltijos regiono euro zonoje laukia iššūkiai

2015-01-23

Lietuvai sausio 1 d. prisijungus prie euro zonos, Baltijos regiono laukia nemaži iššūkiai ir atsiveriančios naujos galimybės. Tokia pagrindinė žinia skambėjo 3-oje tarptautinėje bankininkystės diskusijoje "Lietuva euro zonoje - naujos galimybės verslui ir finansų sektoriui", kuri įvyko sausio 22 d. Vilniuje. Renginį trečius metus organizuoja Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje ir advokatų kontora Tark Grunte Sutkiene, bendradarbiaujant su Švedijos ambasada Lietuvoje.

Šių metų renginyje didelis dėmesys buvo skirtas Lietuvos prisijungimui prie euro zonos ir su tuo atsiveriančiomis naujomis galimybėmis bei naujais iššūkiais. Lietuvai įvedus eurą, keičiasi ne tik nacionalinė valiuta, bet ir bendras bankų priežiūros mechanizmas, kuris tiesiogiai ar netiesiogiai įtakos Lietuvos verslą.

Renginyje pranešimus skaitė Lietuvos Banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas. Baltijos regiono ekonominę apžvalgą padarė Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Savo įžvalgomis ir patirtimi Skandinavijos šalyse dalijosi Švedijos ekspertai: Švedijos finansų priežiūros įstaigos Bankininkystės vadovas Uldis Cerps, Švedijos vyriausybės finansų krizių komiteto narys Gustafas Sj�bergas ir tarptautinės advokatų kontoros Mannheimer Swartling partneris Andreas Zettergren. Renginį moderavo advokatų kontoros Tark Grunte Sutkiene partneris Vilius Bernatonis.

Renginyje dalyvavo buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius, Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius, komercinių bankų tarybų ir valdybų nariai, bankų administracijos vadovai, kiti finansų rinkų ir verslo atstovai.

3-oji tarptautinė bankininkystės diskusija yra vienintelis tokio formato renginys Lietuvoje, kuris apjungia bankų, finansų reguliatorių, finansų rinkos dalyvių ir verslo sektoriaus atstovus bendrai diskusijai apie bankų ir finansų rinkos pokyčius, vizijas ir ateitį, kurie vyksta nuolat besivystančioje finansų rinkos sistemoje.

Jolita Bareikienė
Swedish Chamber of Commerce in Lithuania
Didžioji st. 16, LT-01128 Vilnius
T  +370 5 2487902
M +370 655 28266
jolita@swedish.lt, www.swedish.lt   

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.