Jungtinės Karalystės geležinkelių sektoriaus įmonės domisi Baltijos šalių rinka

2015-01-19

Š.m. sausio 19-21 dienomis Baltijos šalyse lankysis 13 Jungtinės Karalystės kompanijų, siūlančių inžinerines, projektavimo, bei konsultacijų paslaugas ir sprendimus geležinkelių sektoriui. Vizitą organizuoja Didžiosios Britanijos Geležinkelių pramonės asociacija ir Jungtinės Karalystės Prekybos ir investicijų departamentas.

 Lietuvoje delegacija lankysis trečiadienį. Čia svečiai susitiks su LR Susisiekimo ministerijos, „Lietuvos geležinkelių“ ir sektoriaus organizacijų bei įmonių atstovais. Susitikimų metu bus kalbama apie Lietuvai strategiškai svarbų Rail Baltica 2 ir kitus geležinkelių infrastruktūros projektus.

 Jungtinės Karalystės geležinkelių pramonės įmonės sėkmingai dirba tarptautiniuose projektuose planuojant, projektuojant, statant ir valdant pažangius ir tvarius geležinkelius. Lietuvoje viešės pasaulyje gerai žinomos kompanijos „AECOM“, „Tata Steel Rail“, „Pandrol“, kurios turi patirties ir Baltijos šalyse. Kartu su grupe atvyksta ir Lietuvos rinkai dar mažai žinomi, bet pasaulyje lyderiaujantys „Atkins Global“, inovatyvius sprendimus siūlantys „Nichols UK“, „Heat Trace“ ir kitos kompanijos.

 „Tikimės, kad turėsime galimybę pasidalinti sukaupta patirtimi su Baltijos šalių įmonėmis. Svarbu, kad vis plačiau yra suvokiamos geležinkelių transporto galimybės ne tik efektyviai ir greitai gabenti krovinius bei keleivius, bet ir mažinti automobilių spūstis ir aplinkos taršą,“ kalbėjo Jungtinės Karalystės Geležinkelių pramonės asociacijos direktorius tarptautinei plėtrai Neil Walker.

 Jungtinės Karalystės ambasadorius David Hunt, pristatydamas atvykstančią delegaciją, sakė: „Jungtinės Karalystės geležinkelių pramonė turi didžiulę patirtį ir galėtų suvaidinti reikšmingą vaidmenį sėkmingai įgyvendinant didelės apimties projektus, kurie yra strategiškai svarbūs ne tik Baltijos šalims, bet ir visai Europai“.

Laura Leščinskienė
UK Trade & Investment
Didžiosios Britanijos ambasada
Tel: +370 5 2462927
El. paštas: laura.lescinskiene@fco.gov.uk

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.