AB „Stumbras“ į Švediją eksportuos ekologišką džiną

2014-11-20

Sutartį dėl ekologiškos degtinės išpilstymo su vienu didžiausių Švedijoje alkoholinių gėrimų importuotojų „Galatea Beer Spirits & Wine“ vasaros pradžioje pasirašiusi bendrovė „Stumbras“ plečia savo partnerystę. Nuo kitų metų pradžios į Švediją ji eksportuos Lietuvoje pagamintą ekologišką džiną.

„Kompanijos atstovai ne kartą buvo atvykę į Lietuvą įsitikinti, ar tikrai sugebėsime kokybiškai pilstyti ekologiškus gėrimus, nes švedų reikalavimai gėrimams labai aukšti. Pastebime, kad ekologiški gėrimai tampa madingi ne tik Skandinavijoje, bet ir kitose šalyse. Tai patvirtino ir mūsų partneriai. Manome pasiūlyti daugiau tokių gėrimų vartotojams“, - sako „Stumbro“ marketingo direktorius Algirdas Čiburys.

„Stumbras“ ir „Galatea Beer Spirits & Wine“ pasirašė trejų metų kontraktą gaminti ekologišką „Good ol´ Sailor Vodka“ degtinę. Per metus lietuviai įsipareigojo pagaminti  200 tūkst. butelių.

Lapkritį susitarimą papildė ekologiškas „Sailor“ džinas, kurio gaminimui  bendrovė  ruošiasi nuo 2015 metų pradžios. Papildomos investicijos į gėrimų pilstymo liniją „Stumbre“siekė apie 138 tūkst. Lt (40 tūkst. EUR). Švedai papildomai investavo į butelio, kamštelio, etiketės ir dėžės dizainą.

„Šios sutarties nauda yra ne tik finansinė. Tokio lygio kompanija, turinti partnerių daugelyje pasaulio šalių, suteikia naujų žinių, rekomenduoja patikimus tiekėjus. Žinoma, mūsų patirtis ir technologijos jiems taip pat yra įdomios. Tai padeda augti ir plėsti akiratį. Su Švedijos kompanija jau aptariame ateityje „Stumbro“ gamykloje gaminti kitų prekinių ženklų gėrimus“, - teigia A. Čiburys.

2014 metų trečią ketvirtį visas „Stumbro“ eksportas išaugo ketvirtadaliu, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu 2013 metais. „Stumbro“ eksportas, skaičiuojant litrais, sudaro 24 proc. visų pardavimų.

Apie AB Stumbrą:

AB „Stumbras“, įkurta 1906 metais, šiuo metu yra didžiausia ir moderniausia Lietuvos stipriųjų alkoholinių gėrimų (degtinių, trauktinių, likerių ir brendžių) gamintoja ir eksportuotoja. Įmonė yra didžiausių mokesčių mokėtojų dešimtuke. Bendrovė įeina į MV GROUP įmonių grupę, kuri yra viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse, vienijanti šešias koncernui „MG Baltic“ priklausančias įmones: „Stumbrą“, alkoholinių gėrimų, tabako ir kt. prekių didmeninės prekybos lyderę Baltijos šalyse „Mineraliniai vandenys“, jos dukterines įmones Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje bei logistikos bendrovę „Tromina“.

Vaida Budrienė
AB „Stumbras“ korporatyvinių reikalų vadovė
Tel. +370 5 2786 094; +370 686 560 10;
E. paštas v.budriene@stumbras.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.