DNB perima ERGO pensijų fondų valdymą Lietuvoje

2014-11-14

DNB investicijų valdymo bendrovė perėmė „ERGO Life Insurance" antrosios pakopos pensijų fondų Lietuvoje valdymą. Lapkričio 13 d. užbaigus  fondų perleidimo sandorį, bendrovės DNB investicijų valdymas klientų skaičius padidėjo iki 156  tūkstančių, o  valdomas  turtas - iki 875 mln. litų.

„Nuoširdžiai sveikindamas naujuosius mūsų klientus noriu pabrėžti - dėsime visas pastangas užtikrinti kokybišką ir patikimą fondų valdymą, kad visų ateičiai kaupiančių mūsų bendrovėje klientų turtas uždirbtų kuo didesnę grąžą pagal pasirinktą investavimo strategiją. O norinčiuosius pasitarti dėl geriausių sprendimų ar gauti papildomos informacijos, kviečiame apsilankyti bet kuriame DNB banko klientų aptarnavimo padalinyje visoje Lietuvoje", - sako DNB investicijų valdymas bendrovės vadovas Šarūnas Ruzgys.

Liepos pabaigoje  Lietuvos bankui suteikus leidimą „ERGO Life Insurance" perleisti savo antros pakopos pensijų fondų valdymą Lietuvoje, naujais DNB investicijų valdymo bendrovės klientais tapo beveik 37 tūkstančiai šalies gyventojų. Jų sukauptas turtas antrosios pakopos pensijų fonduose sudaro virš 180 mln. litų. Užbaigus sandorį DNB investicijų valdymas bendrovės valdomas gyventojų sukauptas turtas antrosios pakopos pensijų fonduose padidėjo nuo 561 mln. iki 743 mln. litų.

„Esame tvirtai įsitikinę: „ERGO Life Insurance" antros pakopos pensijų fonduose kaupusių gyventojų lėšos - patikimose rankose. Perleidžiame sėkmingai plėtotą savo verslo dalį partneriui, su kuriuo dirbame jau 10 metų. Norint pensijai sukaupti daugiau, būtinas stabilumas ir nuoseklumas, o DNB investicijų valdymas tęs mūsų pradėtą darbą, pasitelkę savo patirtį ir kompetencijas. Mes savo ruožtu ir toliau teiksime gyventojams gyvybės draudimo, pensinio anuiteto paslaugas ir sudarysime galimybę kaupti pensijai savarankiškai", - sako „ERGO Life Insurance” Gyvybės draudimo departamento direktorė Baltijos šalyse Aistė Rudžinskytė.

Jos teigimu, tiek ERGO, tiek DNB pensijų fondų metinė grąža per pastarąjį dešimtmetį buvo teigiama ir siekė nuo 3 iki 6 proc.

UAB DNB investicijų valdymas šiuo metu valdo penkis antros pakopos pensijų fondus, penkis trečios pakopos pensijų fondus, du investicinius fondus: akcijų fondų fondą ir likvidumo fondą bei  institucinius portfelius.

Didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei DNB priklausanti bendrovė savo veikloje vadovaujasi etiško investavimo gairėmis. Tai reiškia, kad valdomų fondų turtas yra investuojamas tik į tų įmonių vertybinius popierius, kurios neprisideda prie žmogaus ar darbo teisių pažeidimų, korupcijos, žalos aplinkai ar kitokių veiksmų, kurie gali būti laikomi neetiškais.

Sudarant sandorį DNB investicijų valdymas bendrovei finansų klausimais patarinėjo DNB Markets įmonių finansų padalinys Lietuvoje, o teisės klausimais - advokatų kontora LAWIN. „ERGO Life Insurance SE" teisės klausimais konsultavo advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene".

 

Šarūnas Ruzgys

UAB DNB investicijų valdymas generalinis direktorius

Mob. +370 686 62649

El. p. Sarunas.ruzgys@dnb.lt

 

Lina Jakučionienė

ERGO Life Insurance SE Korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse

Mob. +370 65268614

El.p. lina.jakucioniene@ergo.lt

 

 

Apie bendrovę DNB Investicijų valdymas

UAB DNB investicijų valdymas yra AB DNB banko patronuojama bendrovė, kuri specializuojasi pensijų bei investicinių fondų valdyme. AB DNB banko pagrindinis akcininkas - didžiausia Norvegijos finansų institucija DNB.

Apie DNB banką

AB DNB bankas (www.dnb.lt) Lietuvoje teikia finansines paslaugas daugiau nei 840 tūkst. individualių ir verslo klientų. Vienintelis banko akcininkas - DNB Bank ASA (www.dnb.no) - yra didžiausias Norvegijos bankas. 34 proc. DNB Bank ASA akcijų valdo Norvegijos vyriausybė, o jo akcijomis yra prekiaujama Oslo vertybinių popierių rinkoje. DNB ASA dirba 19 pasaulio šalių ir yra vienas iš didžiausių pasaulyje laivybos sektorių finansuotojų bei svarbus tarptautinės energetikos rinkos dalyvis. Norvegijoje DNB grupė pirmauja paskolų, indėlių, turto valdymo, gyvybės draudimo, pensijų fondų, mokėjimų ir kitose finansinių paslaugų srityse, susijusiose su pinigų, kapitalo ir nekilnojamojo turto rinkomis.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2013 metais sudarė daugiau kaip 155 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už 85 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re".

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.