Premjeras A. Butkevičius: į mokslą ir technologijas investuotos lėšos atneša didžiulę grąžą

2014-11-14

Penktadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centro bei Technologinio verslo inkubatoriaus atidaryme. Sveikindamas į renginį susirinkusius svečius, premjeras pabrėžė, kad tinkamai į mokslą ir technologijas investuotos lėšos atneša didžiulę grąžą.

Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė viltį, jog galimybė atlikti praktikas moderniose KTU Mokslo ir technologijų centro laboratorijose šalia žinomų mokslininkų ir tyrėjų turėtų būti svarbus motyvas gabiam ir ambicingam jaunimui rinktis studijas Lietuvoje ir prisidėti prie nelengvų, daug pasirengimo reikalaujančių technologinių specialybių populiarinimo.

„Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad per praėjusį Europos Sąjungos (ES) finansinį laikotarpį didžiausią įtaką konkurencingos ekonomikos plėtrai padarė mokslinių tyrimų ir technologijų finansavimas. Tai paskatino verslą drąsiau eiti į biotechnologijų, informacinių ir ryšių technologijų, ateities energetikos ir kitas pažangias sritis“, – sakė premjeras.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog Vyriausybė ir ateityje didins finansinę paramą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, ypač daug dėmesio bus skiriama energijos efektyvumui. “Tarp prioritetinių siekių – skatinti kokybiškas užsienio investicijas. Todėl numatome teikti paramą tiems investuotojams, kurie bendradarbiaus su mokslu – prisidės prie tyrimų ir eksperimentinės plėtros, skatins inovacijas. Tikiuosi, kad tokie sėkmingi projektai kaip šio Centro ir Verslo inkubatoriaus įkūrimas padės Kaunui pritraukti naujų investicijų, plėtoti bendradarbiavimą su stambiomis bendrovėmis“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Lietuvoje penki integruotimokslo, studijų ir verslo centrai – slėniai „Santaka“, „Santara“, „Saulėtekis“, „Nemunas“ ir „Jūra“ – kuriami įgyvendinant per 20 investicinių projektų, kuriems skirta daugiau kaip vienas milijardas litų. Iš jų didžiąją dalį sudaro ES lėšos.

Pasak premjero, 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos laikotarpiu pagrindinis dėmesys bus skiriamas tam, kad sukurta ar tebekuriama slėnių infrastruktūra būtų sėkmingai įdiegta, išplėtota, o įsigyta  įranga – efektyviai naudojama. Ir toliau bus laikomasi Lietuvos prioritetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų krypties, kitaip tariant, sumanios specializacijos kurso.

Penktadienį atidarytame KTU Mokslo ir technologijų centre bei Technologinio verslo inkubatoriuje sutelktas ypač perspektyvių – darniosios chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos ir mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų – sričių mokslo ir studijų potencialas, greta kurio kuriasi glaudžiai su mokslo institucijomis bendradarbiaujančios verslo įmonės. KTU „Santakos“ slėnis yra vienas iš didžiausių tokio tipo centrų Lietuvoje.

Spaudos tarnyba
Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.