E. Gustas: atidarome inovacijų centrą, kuriame moksliniai tyrimai virs produktais

2014-11-14

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas dalyvauja „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centro ir Technologinio verslo inkubatoriaus atidaryme. Ūkio ministerija, siekdama, kad mokslinių tyrimų rezultatai būtų komercinami, „Santakos“ slėnio projektui įgyvendinti skyrė 21 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos.

„KTU Mokslo ir technologijų centro ir Technologinio verslo inkubatoriaus įkūrimas – vienas ambicingiausių inovacijų srities projektų ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Juo atveriamos didelės galimybės verslui naudotis išskirtine aplinka, leidžiančia augti, kurti prototipus, plėtoti technologinius sprendimus, kad vėliau jie virstų inovatyviomis prekėmis ar paslaugomis“, – naujo darinio svarbą sėkmingam verslo ir mokslo bendradarbiavimui ir inovacijų plėtrai pabrėžė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, vienas iš kertinių elementų, užtikrinančių verslo dalyvavimą „Santakos“ slėnio veikloje, – Mokslo ir technologijų parkas. Čia koncentruosis kritinė masė jaunų, žinioms imlių įmonių, kuriančių prototipus ir sėkmingai juos pristatančių rinkai. Įmonės lengvatinėmis sąlygomis naudosis mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) įranga, o mokslininkai iš arti matys, kaip veikia verslas, kokius rinkos iššūkius sprendžia, kokios aktualiausios konsultacijos technologinių procesų, tyrimų ir laboratorinės įrangos taikymo srityse.

KTU regioninio mokslo parko Technologijų verslo inkubatoriuje įrengtos keturios atviros prieigos verslo laboratorijos energetikos, darniosios chemijos, mechatronikos ir informacinių ir komunikacijų technologijų srityse. Šios laboratorijos – tai dar vienas žingsnis glaudesnio mokslo ir verslo įmonių bendradarbiavimo link. Technologijų demonstravimo centre įmonės ir mokslininkai galės eksponuoti išradimus ir naujausius aukštos pridėtinės vertės bandomuosius pavyzdžius, inovatyvių technologijų sprendimus, rengti mokslo naujovių populiarinimo renginius, tematines ekspozicijas ir organizuoti išskirtinius, kūrybiškumą ar inovacinius gebėjimus stiprinančius mokymus.

„Siekiame, kad Lietuvoje, kaip ir kitose technologiškai dinamiškose valstybėse, visą inovacijų ciklą – nuo idėjos atsiradimo iki jos įdiegimo rinkoje – verslas ir mokslas darbuotųsi išvien. Turime ugdyti visuomenėje supratimą, kad mokslinis darbas, moksliniai tyrimai turi peraugti į technologinę plėtrą, o mokslo sukurti produktai turi būti pritaikyti praktikoje. Tikiu, kad suburdami talentus, infrastruktūrą, skatindami glaudžius mokslo ir verslo ryšius, galime užimti deramą poziciją pasaulio ekonominiame žemėlapyje“, – sakė E. Gustas.

Šiuo metu „Santakos“ slėnyje įsikūrusiose įmonėse dirba apie 115 aukštos kvalifikacijos specialistų. Šis skaičius per 3 metų laikotarpį po atidarymo turėtų išaugti iki 200. Taip pat numatoma, kad per 3 metus KTU regioninio mokslo parko Technologinio verslo inkubatoriuje įsikurs ir savo verslą plėtos 40 jaunų technologinių įmonių, tiesiogiai susijusių su perspektyviomis slėnio kryptimis.

Saulius Šimkevičius
Vyriausiasis specialistas
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
870664846
saulius.simkevicius@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.