Skandinavai augina „SKP stiklo“ pajamas

2011-05-03

Stiklo paketus gaminančios UAB „SKP stiklas“ apyvarta 2011 m. I ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 89% ir pasiekė 4,1 mln. Lt. Geresnius įmonės veiklos rezultatus daugiausia lėmė kas mėnesį auganti eksportuojamos produkcijos dalis į Skandinavijos šalis.
Anot Žydrūno Mockevičiaus, bendrovės direktoriaus, nors Lietuvoje, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, buvo parduota mažiau įprastos konstrukcijos stiklo paketų, kurie paprastai naudojami gaminant plastikinius langus, tačiau nuolat didėjo sudėtingesnių ir brangesnių gaminių pardavimas užsienio rinkose. Bendrovė jau antri metai orientuojasi į pirkėjų Skandinavijos šalyse poreikius, kurie renkasi didžiausius efektyvumo reikalavimus atitinkančius, moderniausius stiklo paketus medinių rėmų langams ar aliuminio konstrukcijų fasadams. Šie stiklo paketai ir langų konstrukcijos turi užtikrinti saugumo, garso izoliacijos, šviesos laidumo, šilumos izoliacijos reikalavimus pagal Skandinavijos šalyse galiojančius normatyvus. „SKP stiklas" drąsiai žengia į šias naujas rinkas, nes ankstesnės investicijos į modernią įrangą leidžia tiek kokybe, tiek kaina konkuruoti su kitais gamintojais.
Ž. Mockevičius pastebi, jog vidaus rinkoje, nors statybos sektorius ir rodo atsigavimo ženklų, dažniausiai užsakomi paprastesni stiklo paketai, lemiamą įtaką turi žema kaina. Tuo tarpu danai, norvegai, švedai labiau vertina kokybę, funkcionalumą ir naujoves, todėl linkę investuoti į brangesnius, tačiau ir efektyvesnius gaminius.
Didesnė dalis „SKP stiklas" produkcijos tiesiogiai arba per langų gamintojus eksportuojama į Daniją, Švediją, Norvegiją. Paskaičiuota, kad į šias šalis iškeliauja daugiau kaip 50% gaminių. Tikėtina, jog ši tendencija išliks ir artimiausiu metu, nes mūsų šalyje statybos vis dar juda lėta, o užsienio pirkėjus tenkina ir lietuviškų gaminių kokybė, ir kaina.
Pernai bendrovės apyvarta buvo daugiau kaip 18,5 mln. Lt, t. y. palyginti su 2009 m. augo daugiau kaip 35%.

Daugiau informacijos: Žydrūnas Mockevičius, UAB „SKP stiklas" direktorius, tel. (837) 750941, e. paštas zydrunas@skp.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.