Paaiškėjo geriausios Lietuvos melžėjos

2014-10-17

Karvių melžimo čempionatas? Neįtikėtina? Bet tai tiesa. Geriausių melžėjų konkursas Lietuvoje vyksta jau keturioliktąjį kartą. Kelis mėnesius vykusios varžytuvės visoje šalyje dėl geriausios melžėjos titulo pasiekė kulminaciją - paaiškėjo, kurios yra geriausios. Šiandien vyksiančiame renginyje トPieno lašas 2014" bus apdovanotos geriausios šalies melžėjos: pirmąją vietą užėmė Rasa Sabaliauskienė, antrąją - Rūta Daukševičienė, o trečioji atiteko Kristinai Plungaitei.
トŠiandien, kai mus supa tiek naujausių technologijų, neretai pamirštame apie senus amatus ir profesijas. Sakyčiau, kad melžėjos profesija yra viena iš tokių, tačiau man bus labai smagu dalyvauti geriausių melžėjų apdovanojimuose. Norėčiau palinkėti nugalėtojoms, kad neužmirštų savo amato ir toliau rodytų gerą pavyzdį", - kalbėjo žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės patarėjas Saulius Jakimavičius.  Pelnyti geriausios melžėjos titulą nėra lengva, neužtenka tik mokėti gerai melžti, reikalingos ir kitos žinios. Melžėja turi ne tik gerai žinoti, kaip veikia melžimo įranga, bet ir išmanyti karvių fiziologiją, jausti gyvulių reakciją, nuotaiką.
Visos trys moterys, kurios šiandien bus apdovanotos,  iš pradžių laimėjo rajoninėse varžybose: Rūta Daukševičienė laimėjo pirmąją vietą savo krašte - Užpaliuose, Utenos r. Rasa Sabaliauskienė pirmajame etape iškovojo aukščiausius įvertinimus Kupiškio r. Varniškių k., o Kristina Plungaitė užėmė pirmąją vietą varžydamasi su ūkininkėmis iš Radviliškio r. Kiekviena iš jų, įveikusi jaudulį, pademonstravo geriausią melžimo techniką ir savo žinias.
Šiemet トGeriausių melžėjų"  apdovanojimai vyks Sidabrave (Radviliškio r.). Varžytuvės organizuojamos siekiant modernizuoti kokybiško pieno gamybą, tobulinti melžėjų meistriškumą ir sudaryti galimybę pademonstruoti geriausių šios profesijos meistrų darbą. Šiandien ūkiuose yra įdiegta patogi ir pažangi melžimo įranga, tačiau be patikimo ir profesionalaus žmogaus vargu ar galima būtų tikėtis gerų rezultatų.
Šiek tiek istorijos. Teigiama, kad varžytuvės dėl geriausios melžėjos titulo vyko ir anksčiau - XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje. Dažniausiai konkursas buvo rengiamas turgavietėse, kur susirinkdavo visa miestelio bendruomenė. Svarbiausi kriterijai, kurie padėdavo išsiaiškinti nugalėtoją, buvo melžimo greitis ir primelžto pieno kiekis.
トGeriausių melžėjų" konkursą organizuoja Žemės ūkio ministerija, Lietuvos veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo mokymo centras, Žemės ūkio rūmai bei Švietimo ir mokslo ministerija.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.