“ALSO Lietuva” pardavimai per pirmąjį pusmetį ūgtelėjo ketvirtadaliu

2014-09-23

Viena didžiausių Lietuvos IT prekių, programinės įrangos bei buitinės elektronikos tiekėja UAB “ALSO Lietuva” per pirmąjį šių metų pusmetį pardavimus padidino 25 proc. Augimą lėmė dvi svarbiausios priežastys: sėkmingai užbaigti projektai, kuriuos finansavo Europos Sąjungos (ES) fondai ir sustiprėjusios bendrovės pozicijos privačių vartotojų prekių tiekimo segmente.

„Lietuvoje stebime smarkų prekybos šuolį beveik visose produktų kategorijose. Buvo aiškiai juntama padidėjusi IT technikos ir programinės įrangos paklausa juridinių vartotojų rinkoje, kurioje daugiausiai buvo investuojama į darbo vietų, infrastruktūros atnaujinimą. Esminio paklausos didėjimo nebuvo matyti tarp privačių vartotojų, tačiau šioje kategorijoje mums pavyko padidinti savo rinkos dalį tiekiant nešiojamuosius kompiuterius ir buitinę techniką“, - sako „ALSO Lietuva“ direktorius Evaldas Rėkus.

Prekybos šuolis pastebimas lyginant prekybos rezultatus ne tik su praėjusiais metais: antrąjį šių metų ketvirtį pardavimai buvo 28 proc. didesni nei pirmąjį. Daugiausiai augo prekyba kompiuterine technika ir programine įranga. Spausdintuvų parduota 48 proc., kompiuterių surinkimui skirtų komponentų – 36 proc., programinės įrangos – 29 proc., nešiojamųjų kompiuterių 24 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Taip pat gerokai išaugo prekyba buitine technika bei mobiliaisiais telefonais.

Augimas buvo stebimas visuose pagrindiniuose segmentuose: viešajame sektoriuje, didelių, mažų ir vidutinių įmonių, mažmeninės prekybos, telekomunikacijų ir elektroninės prekybos srityse. Didžiausias augimas fiksuotas elektroninėje prekyboje, kur apyvarta išaugo net 77 proc. bei viešajame ir didelių įmonių segmentuose, kur pardavimai padidėjo 28 proc.

„Antrojo ketvirčio rezultatai nustebino labiausiai – paprastai antrasis ketvirtis būna ramiausias metuose, o šiemet aktyvumas buvo labai didelis, ypač gegužę ir birželį. Viešajame ir didelių įmonių segmente 83 proc. užsakymų gavome iš valstybinių įmonių. Tai daugiausiai serverių, duomenų saugyklų, programinės įrangos užsakymai pagal praėjusio laikotarpio ES finansuojamus projektus. Verslo įmonės daugiausiai investuoja į darbo vietų ir programinės įrangos atnaujinimą. Gerokai išaugusius kompiuterių surinkimui skirtų komponentų pardavimus siejame su balandyje „Microsoft“ nutrauktu „Windows XP“ operacinės sistemos palaikymu“, - pažymi Evaldas Rėkus.

„ALSO Lietuva“ specialistai prognozuoja, kad euro įvedimas skatins dar didesnius programinės įrangos pardavimus įmonėms antrąjį šių metų pusmetį, tačiau pirkimų finansuojamų iš ES fondų, tikėtina, bus mažiau. Į metų pabaigą suaktyvėti turėtų ir privatūs vartotojai, kurie daugiausiai orientuosis į buitinę techniką ir nešiojamuosius kompiuterius. Tikimasi, kad geresnių rezultatų bendrovei padės siekti ir neseniai pasirašyta platinimo sutartis su žinomu nešiojamųjų kompiuterių ir buitinės technikos gamintoju „Toshiba“. Artimiausiu metu bendrovė planuoja išplėsti prekių krepšelį dar keliais populiariais prekių ženklais.

„Yra dar viena svarbi priežastis, lėmusi gerus bendrovės pardavimų rezultatus. Subūrėme stiprias specializuotas HP, IBM, „Microsoft“, „Lenovo“ ir IT tinklo sprendimų komandas, kuriose dirba aukščiausio lygio sertifikuoti specialistai. Tad mūsų partneriai, kurie dalyvauja konkursuose ar sudėtinguose projektuose drąsiai renkasi „ALSO Lietuvą“ kaip tiekėjus technologinėms, logistinėms ir finansinėms paslaugoms“, - tvirtina Evaldas Rėkus.

UAB „ALSO Lietuva“

UAB „ALSO Lietuva“ yra viena didžiausių informacinių ir komunikacinių technologijų pramonės paslaugų tiekėja Lietuvoje, savo klientams teikianti įvairias paslaugas – nuo produktų iki sprendimų ir paslaugų.

„ALSO Lietuva“ asortimentą sudaro daugiau nei 30 000 produktų iš maždaug 70 skirtingų gamintojų. Sprendimų segmente siūlomi aukštos klasės serveriai, saugumo sistemos, programinė įranga ir tinklai, o paslaugų segmente – išplėstinės logistikos ir mokymų paslaugos.

„ALSO Lietuva“ priklauso įmonių grupei „ALSO Holding AG“, kuri yra įkurta Emmene, Šveicarija. „ALSO Holding AG“ įvairiose Europos šalyse dirba apie 3150 darbuotojų. 2013 m. (finansinių metų pabaiga gruodžio 31d.) „ALSO Holding AG“ pasiekė 6,5 mlrd. eurų apyvartą, o grupės grynasis pelnas buvo 50,1 mln. eurų. Pagrindinis  „ALSO Holding AG“ akcininkas yra „Droege Group“ (Diuseldorfas, Vokietija).

Atsakomybės apribojimas

Šiame pranešime spaudai yra teiginiai apie ateitį, kurie yra paremti ALSO vadovybės dabarties vertinimais ir prognozėmis. Žinomos ir nežinomos rizikos, neapibrėžtumai ir kiti veiksniai  gali lemti teiginių apie ateitį ir tikrosios ateities raidos skirtumus, ypač kalbant apie mūsų grupės rezultatus, finansinę padėtį ar pasiekimus.  Grupė neprisiima atsakomybės dėl tolesnių šių teiginių apie ateitį atnaujinimo ar susiejimo su būsimais įvykiais ar raida.

Evaldas Rėkus, direktorius
Tel. 8 698 77751
evaldas.rekus@also.com
www.also.lt / www.also.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.