Garliavoje - investicijos į gamybos plėtrą

2014-04-26

Nuo 2005 metų Lietuvoje veikianti Švedijos "Pelly Group" įmonė "Pelly Baltic" plečia veiklą Lietuvoje - įmonės padalinyje Garliavoje įrenginėjama nauja gamybos linija, kurioje bus taikoma visiškai nauja talpinimo sistemų gamybos technologija. Planuojama, kad plėtra sukurs 31 naują darbo vietą.

"Pelly Group" gaminamos vielinės bei metalinės baldų dalys naudojamos virtuvės, vonios balduose, spintose ir kitose sandėliavimo sistemose. Iki šiol vieno iš įmonės produktų -  metalinių krepšelių, naudojamų stalčiuose bei spintose - gamybai naudota vielos žaliava, tačiau naujos linijos diegimas leis gaminti produkciją iš metalo lakštų naudojant specialius presus. Ši technologija užtikrina greitesnį ir ekonomiškesnį gamybos procesą neprarandant gaminio savybių.

"Siekiame būti pirmaujančia talpinimo sistemų gamintoja ne tik Šiaurės šalyse, bet ir visoje Europoje, todėl diegiame naujausius technologinius sprendimus. Tai - išskirtinai moderni technologija, todėl džiaugiuosi, kad ji bus diegiama būtent Lietuvoje. Be to, sėkmingai pritaikomos naujausios technologijos ir nuolatinis asortimento atnaujinamas stiprina Lietuvos įmonių, kaip patikimų ir modernių partnerių, įvaizdį. Taip kuriamos galimybės plėsti gamybą Lietuvoje ir bendradarbiavimą su partneriais Švedijoje bei Vokietijoje",  teigia "Pelly Baltic" vadovas Virginijus Jukna. Pasak jo, visa Lietuvoje pagaminta produkcija bus eksportuojama, daugiausiai į Švediją bei Vokietiją.

Šiuo metu Garliavoje įsikūrusi "Pelly Baltic:" generuoja maždaug pusę "Pelly Group", turinčios padalinius ir Danijoje bei Švedijoje, apyvartos. Tikimasi, kad vykdoma plėtra leis "Pelly Baltic" apyvartą padidinti daugiau nei 30 proc., o įmonės darbuotojų skaičius išaugs nuo 150 iki beveik 200.

Šiuo metu įmonėje darbuojasi inžinieriai-konstruktoriai, kuriantys naujus ir tobulinantys esamus produktus, tačiau planuojama, kad atsiradus naujai technologijai, kvalifikuotų inžinierių poreikis išaugs. Todėl "Pelly Baltic" ketina glaudžiai bendradarbiauti su universitetais siūlant praktikos ir darbo galimybes jauniems specialistams.

Daug dėmesio ketinama skirti ir naujų darbuotojų apmokymui. Jie pereis trijų etapų mokymus: įmonės viduje, Kauno darbo rinkos mokymo centruose, su kuriais "Pelly Baltic" glaudžiai bendradarbiauja jau keletą metų, bei centrinėje įmonės būstinėje Švedijoje. V. Juknos įsitikinimu, norint išnaudoti technologines galimybes, būtina tobulinti ir vadybos praktikas, todėl visos įmonės mastu bus diegiama "Lean" vadybos metodika.

Pasak VšĮ "Investuok Lietuvoje" generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus, "Pelly Baltic" plėtra prisideda ir prie kitų susijusių verslų galimybių: "Nuo savo įsikūrimo "Pelly Baltic" Lietuvoje jau ne kartą investavo į plėtrą ir gamybos linijų modernizavimą, tačiau ši plėtra išsiskiria tuo, kad į Lietuvą žengiama su išskirtinai modernia metalo apdirbimo technologija. Kartu tai didina ir darbuotojų kompetencijas - įmonė glaudžiai bendrauja su Kauno darbo rinkos mokymo centrais ne tik rengiant darbuotojus, bet ir dalinantis žiniomis. Be to, įmonės plėtra dėl multiplikacinio efekto bus naudinga ir kitiems vietos verslams: plečiant pajėgumus bus pasitelkiamos vietinių tiekėjų įrenginių priežiūros, pakavimo, transportavimo paslaugos, o diegiant modernią "Lean" vadybos sistemą bus naudojamos vietinių konsultantų paslaugos."

Šiais metais "Investuok Lietuvoje" iniciatyva pradėti veiklą ar plėstis Lietuvoje nusprendė 13 užsienio investuotojų. Šie projektai sukurs daugiau nei 1400 naujų darbo vietų. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, planuojamų naujų darbo vietų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.  

Apie "Pelly Group"
1940 m. Švedijoje įkurta įmonė šiuo metu gamina vielinius ir metalinius talpinimo ir sandėliavimo sprendimus. Platus įmonės gaminamų produktų spektras apima talpinimo sprendimus sieninėms spintoms bei vonios ir virtuvės baldams. Įmonė yra pirmaujanti talpinimo sprendimų tiekėja Šiaurės šalyse. "Pelly" grupė valdo prekinius ženklus "Pelly system" ir "Mirro".

"Pelly Group" gamybos padalinys Lietuvoje atidarytas 2005 m., šiuo metu jame dirba daugiau nei 150 darbuotojų.

Apie "Investuok Lietuvoje"
"Investuok Lietuvoje" yra tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

Monika Poškaitytė | VŠĮ "Investuok Lietuvoje" viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 5 219 4344 | Fax. +370 5 212 0160 | monika.poskaityte@investlithuania.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.