Lietuvos vežėjai situacijos dėl Rusijos importo draudimų nedramatizuoja

2014-08-12

Kaimyninei Rusijai sustabdžius didesnės dalies maisto produktų importą iš visos Europos Sąjungos bei kitų vakarietiškų valstybių, viena iš seniausiai rinkoje veikiančių logistikos įmonių „Arijus“ nelinkusi padėties vertinti itin neigiamai. „Absoliuti dauguma mūsų nuosavo autotransporto dirba Vakarų valstybėse, mūsų atstovaujamų laivybos linijų servisas taip pat išsidėstęs po visą pasaulį, o iš šalių, kurios nesusijusios su sankcijomis Rusijai, krovinių kiekiai dar gali net ūgtelėti. Tiesa, kol kas nežinia, kaip Rusija vertins tranzitu per Vakarų valstybes keliaujančius krovinius“, – teigė „Arijaus“ finansų direktorius Gediminas Garkauskas.

Lietuvos Susisiekimo ministerija pripažino, kad šalies logistikos įmonės nuostolių dėl Rusijos veiksmų pajus. G. Garkausko teigimu, labiausiai Rusijos draudimai gali atsiliepti įmonių grupės Ekspedijavimo departamento veiklai. „Jau dabar yra klientų, kurie, naudodamiesi „Arijaus“ paslaugomis,  tranzitu planavo gabenti krovinius per Rygą bei Klaipėdą, tačiau po Rusijos pareiškimų yra nežinioje“, –  pasakojo bendrovės finansų vadovas.

Dėl politinių priežasčių įsivyravusi nežinia kol kas tvyro ir konteinerizuotų krovinių rinkoje. „Arijaus“ drauge su partneriais valdomo konteinerinio traukinio „Merkurijus“ (Klaipėda-Maskva-Klaipėda) operatoriai ryškesnių pokyčių nepastebi – darbas vykdomas kaip įprasta. „Visgi tai daugiau susiję su tuo, kad „Merkurijaus“ vežami kroviniai nėra draudžiamų importuoti prekių sąraše. Nors kroviniai gabenami iš viso pasaulio, taip pat ir iš ES priklausančios Ispanijos“, – atkreipė dėmesį finansų direktorius.

Nepaisant neapibrėžtumo Rytų pusėje, krovinių gabenimo ir ekspedijavimo įmonių grupė „Arijus“ pirmą pusmetį pasiekė geresnius, nei planavo, rezultatus.  „Per pirmą pusmetį įmonių grupės konsoliduotos pajamos sudarė 50 mln. litų ir, lyginant su 2013 metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 18,62 proc. Pusmečio rezultatą, vertinant ĮVP lygmeniu (įprastinės veiklos pelnas), „Arijaus“ grupė viršijo 4,5 proc.“, – pasakojo G. Garkauskas.

UAB „Arijus“, praėjusių metų pabaigoje pripažinta geriausia šalies ekspeditore, metus pradėjo drąsiai imdamasi naujų projektų, kurie davė teigiamų rezultatų jau pirmą pusmetį. „Reiktų paminėti Biomasės tiekimo skyriaus įkūrimą bei specialaus transporto ir pasirengimo reikalavusių birių krovinių gabenimų po Lietuvą pradžią. Baigtos visos transporto įmonės  „West Trucks“ įsigijimo procedūros. Taip „Arijaus“ grupė po 10 metų sugrįžo į intensyvios plėtros kelią, kai naturali plėtra yra papildoma verslų įsigijimais. Tikime, kad mūsų plati geografija ir lankstumas padės išvengti Rusijos politikos neigiamos įtakos įmonių grupės rezultatams “, – teigė UAB „Arijus“ finansų direktorius Gediminas Garkauskas. 

UAB „Arijus“ įkurta 1992 m. gegužės 21 d. Pagrindinė veikla: konteinerinių laivybos linijų ir laivų agentavimo, krovinių ir konteinerių ekspedijavimo laivais, geležinkeliu, oru ir autotransportu, krovinių gabenimo nuosavu transportu paslaugos. „Arijaus“ grupės įmonės veikia visose trijose Baltijos šalyse ir Baltarusijoje. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.

 

Rita Girdvainytė,

Viešųjų ryšių ir reklamos specialistė

+370 46 31 29 87

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.