Aptartos priemonės reaguojant į Rusijos sprendimą uždrausti importą iš ES

2014-08-12

Pranešimas VIR 

Šiandien neeiliniame Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pristatė daugybę priemonių, kuriomis bus bandoma spręsti situaciją, susidariusią Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriuose dėl Rusijos embargo. Ministrė akcentavo būtinybę išnaudoti visas Europos Sąjungos rinkos reguliavimo priemones: intervencinius pirkimus, eksporto gražinamąsias išmokas, privatų saugojimą, kol bus persiorientuota į naujas rinkas.

Komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius pabrėžė, kad aktyvia naujų rinkų paieška turi užsiimti jau šiandien užsienio šalyse dirbantys Lietuvos diplomatai, kurie dažnai per mažai dėmesio skiria ekonominio bendradarbiavimo klausimams.

Ministrė informavo, kad artimiausiu metu bus kreipiamasi į Europos Komisiją dėl nuostolių kompensavimo žemdirbiams. Tuo tarpu Kaimo reikalų komitetas kreipėsi į Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetą dėl būtinybės aptarti Rusijos veiksmų poveikį bendrijos agrariniam sektoriui ir įvertinti, ar šiuo metu naudojamos ES priemonės yra pakankamos susidariusiai situacijai spręsti.

Numatytos ir nacionalinės priemonės, kurios padėtų susidariusioje situacijoje – mokestinės bazės peržiūrėjimas sumažinant PVM mokesčio tarifą maisto produktams, gyvūnų skerdimo neapsvaiginus įteisinimas. Atsižvelgdami į susidariusią situaciją, komiteto nariai nusprendė paspartinti Gyvūnų gerovės įstatymo projekto, įteisinančio gyvūnų skerdimą neapsvaiginus, svarstymą ir dėl jo balsuoti jau rugsėjo 10 d.

Kaimo reikalų komiteto biuro ES patarėja
Gabija Jurgelytė (tel. (8 5) 239 6951, el. p. gabija.jurgelytė@lrs.lt)

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.