Kremliaus sankcijos atsisuks prieš Rusijos žmones

2014-08-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina ramiai reaguoti į Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbtus grasinimus vieneriems metams uždrausti ar apriboti žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, taikančių sankcijas Rusijai.

„Tokia Rusijos reakcija buvo tikėtina. Bet įtaka mūsų ekonomikai nebus didelė. Lietuva jau turi nemažos patirties, pradedant ekonomine blokada pirmaisiais nepriklausomybės metais, išgyventa krize ir baigiant pernykštėmis sankcijomis mūsų vežėjams ir pieno produkcijos gamintojams. Mūsų verslas jau moka atlaikyti priešiškus didžiosios kaimynės iššūkius - sugeba rasti naujų rinkų ir apsidrausti. Tai mus daro tik dar lankstesnius ir atsparesnius", - sako D. Grybauskaitė.

Prezidentė teigia, kad šiomis sankcijomis Rusija pažeidžia tarptautinius įsipareigojimus, Pasaulio prekybos organizacijos taisykles ir tai negali būti toleruojama. Tokio Kremliaus žingsnio žalą pirmiausia pajus pačios Rusijos ekonomika, jos žmonės, kurie susidurs su kylančia infliacija ir didėjančiomis maisto produktų kainomis.

LRT radijui Prezidentė sakė, kad „atsakas į visai Europos Sąjungai taikomas priemones bus aptariamas bendrai, taigi tikėtina, kad ES biudžetas galės padėti iš dalies kompensuoti praradimus." Prezidentė įsitikinusi, kad dėl Kremliaus grasinimų ES ir JAV sankcijų nešvelnins: „Negalime daryti nuolaidų agresoriui, kuris ir toliau ginkluoja teroristus ir kelia grėsmę ne tik Ukrainai, bet ir visai Europai."

Dovilė Dildaitė
Vyriausioji specialistė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.