Rusijos veiksmams rasime atoveiksmį

2014-08-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministrą Pirmininką pavaduojančiu ūkio ministru Evaldu Gustu ir žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarti Kremliaus politinio sprendimo, ribojančio žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, pritaikiusių sankcijas Rusijai.

„Rusija tapo visiškai nepatikimu ir neprognozuojamu verslo partneriu. Turime ramiai įvertinti savo ūkio situaciją ir numatyti lietuviškos produkcijos eksporto galimybes bei pagalbą verslui, kad šalies ekonomika nukentėtų kuo mažiau. Pernai lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Rusiją sudarė tik 1 proc. viso Lietuvos prekių eksporto. Daugiau sunkumų gali patirti vežėjai bei pieno produktų gamintojai. Ir vieniems, ir kitiems ši rusiška pamoka nėra nauja", - sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, eksportuotojai, daug padėję Lietuvai lipant iš krizės duobės, yra nusipelnę paramos. Lietuva turi finansinės pagalbos šaltinį - 200 mln. litų europinių lėšų fondą, skirtą eksportui skatinti. Be to, vakar aiškią poziciją dėl Rusijos priemonių išsakė Europos Komisija, pasiliekanti teisę imtis atitinkamų veiksmų. „Galiu patvirtinti, kad reaguosime ne tik ne tik nacionaliniu, bet ir Europos lygiu", - patikino Prezidentė.

Valstybės vadovės nuomone, susidariusi padėtis turėtų paskatinti Lietuvos verslininkus jau šiandien pradėti ieškoti naujų rinkų ir lanksčių sprendimų. „Lietuviškas verslumas atlaikydavo dar ne tokius išmėginimus ir po jų tapdavo tik stipresnis", - sakė D. Grybauskaitė.

Ūkio ir žemės ūkio ministrams Prezidentė nurodė su verslo atstovais įvertinti padėtį ir suteikti visokeriopą paramą ieškant alternatyvių rinkų.

Dovilė Dildaitė
Vyriausioji specialistė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.