Užsienio reikalų ministras su Japonijos verslo atstovais Tokijuje aptarė investicijų Lietuvoje skatinimo klausimus

2014-03-13

Su darbo vizitu Tokijuje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 12 dieną su Japonijos verslo asociacijos "Keidanren" Europos reikalų komiteto pirmininku Jošimitsu Kobajaši (Yoshimitsu Kobayashi) ir kitais atstovais aptarė Japonijos investicijų Lietuvoje skatinimo klausimus, Europos Sąjungos ir Japonijos derybų dėl laisvosios prekybos sutarties eigą.

Japonijos verslo atstovai išreiškė dėkingumą Lietuvai už paramą derybų procesui ir patvirtino pasiryžimą konstruktyviam dialogui.

Susitikime su įmonės "Hitachi" vadovais ministras padėkojo už dalyvavimą naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje projekte, kuris gali būti reikšmingas sprendžiant trims Baltijos valstybėms strateginius energetikos klausimus. L. Linkevičius informavo, kad Baltijos ministrų tarybai pavesta išanalizuoti ir pateikti pasiūlymus vyriausybių vadovams dėl atvirų klausimų, susijusių su šiuo projektu.

Ministras taip pat buvo pagrindinis pranešėjas Japonijos diplomatų ir akademinės bendruomenės apskritojo stalo diskusijoje "Lietuva ir Japonija: ilgalaikiai santykiai globaliame pasaulyje". Diskusijos dalyviai aktyviai domėjosi dvišalių santykių dinamika, įvykiais Rytų kaimynystėje, ypač Ukrainoje.

Lietuvos ambasados Japonijoje surengtame Kovo 11-osios minėjime ministras prisiminė Lietuvos kelią į nepriklausomybę, akcentavo Lietuvą ir Japoniją vienijančius saitus bei asmenybes, tarp jų - diplomatą Čijunę Sugiharą.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451
  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.