2013 – ieji UAB „Eternit Baltic“: eksportas į Afriką ir elektroninės prekybos pradžia

2014-02-27

2013 m. atrastos Egipto ir Pietų Afrikos Respublikos rinkos leido UAB Eternit Baltic keliskart padidinti eksportą ir amortizuoti  Europos statybų sektoriaus krizės padarinius,  o sėkminga elektroninės prekybos Lietuvoje patirtis šiemet bus pritaikyta ir Latvijoje. 

2013 m. bendra UAB „Eternit Baltic“ apyvarta siekė 58,9 mln. lt, 5,2 proc. mažiau nei 2012 m. Eksportas, t.y. pardavimai užsienyje ne per seserines ETEX grupės įmones, sudarė 3,5 mln. Lt,  t.y. 5,6 karto daugiau nei pernai.  Maždaug pusė eksporto teko Afrikai – 37,9 proc. Egiptui, 18,1 proc. – Pietų Afrikos respublikai.

Lyginant su kitomis Europoje veikiančiomis ETEX grupės įmonėsmi, UAB „Eternit Baltic“ rezultatai laikomi vienais iš geriausių Senajame žemyne.

Pagrindinė pardavimų mažėjimo priežastis  Europoje - paklausos smukimas  Vokietijoje.  Nutraukus valstybės paramą baigėsi trejus metus trukęs saulės baterijų ir kolektorių montavimo ant stogų bumas, mat viena iš paramos sąlygų buvo senos asbestinės stogo dangos keitimas į beasbestę.  Be to, 2012 m. pasibaigė ir palanki stogo dangų gamintojams situacija žemės ūkyje.  Europoje veikiantys paukštynai turėjo įgyvendinti ES Tarybos gyvūnų gerovės direktyvą ir padidinti naminių vištų auginimui skirtą plotą beveik pusantro karto, tad buvo ženkliai išaugę statybinių medžiagų, skirtų žemės ūkiui, pardavimai.

UAB „Eternit Baltic“ direktorius Gediminas Vaitkevičius tikina, kad statybų sektoriuje Europoje krizė dar nesibaigė:  „Daugelyje šalių yra gyvenamojo ploto perteklius, daugybė naujų būstų  dar laukia gyventojų, tad į naujas statybas ar renovaciją investuojama menkai“.

2013 m. gegužę pradėjusi veikti elektroninė „Eternit Baltic“ parduotuvė iškart tapo populiari, per metus joje apsilankė per  12 tūkst. unikalių lankytojų, 2013 m.elektroniniai pardavimai siekė beveik 340 tūkst. Lt. „Esame vienintelė grupės įmonė, sukūrusi internetinę parduotuvę“,- teigia G.Vaitkevičius ir tvirtina, kad pagrindinė statybinių medžiagų  el. pardavimų problema – bankų taikomi el. bankininkystės atsiskaitymo limitai. „Mūsų elektroninė parduotuvė yra netipinė, joje prekiaujama ne žemesnėmis nei vidutinėmis mažmeninėmis kainomis. Tačiau ji patogi ne tik dėl galimybės apsipirkti neišeinant iš namų, bet ir padeda apskaičiuoti stogo ar fasado remontui reikalingų medžiagų kiekį ir sudaryti tikslią sąmatą“, - vardija UAB „Eternit Baltic“ vadovas. 

2014 m. tokį pat el. parduotuvės modelį ir pristatymo į namus paslaugą bendrovė pritaikys ir Latvijos pirkėjams.

UAB „Eternit Baltic“ yra ETEX grupės įmonė. ETEX priklauso 105 įmonės 45 šalyse, bendra metinė apyvarta siekia 3,2 mlrd eurų.

 

www.eternit.lt

Austė Korbutė

Auste@rinkodara.lt

+370 68482829

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.