Pradėtas antrasis "Snoro" paskolų portfelio pardavimo etapas

2014-02-27

Banko "Snoras" bankroto administratorius Neilas Cooperis, gavęs Kreditorių komiteto pritarimą, pradėjo antrąjį banko paskolų portfelio pardavimo etapą. Kai potencialūs investuotojai atliks tolesnį išsamų parduodamo paskolų portfelio įvertinimą, į antrąjį pardavimo etapą atrinkti dalyviai pateiks įpareigojančius pasiūlymus. Pirmajame etape susidomėjimą "Snoro" paskolų portfeliu išreiškė daugiau kaip 100 dalyvių. 
"Sulaukėme nemažo susidomėjimo - paskolų portfeliu domisi tarptautiniai investicijų ir komerciniai bankai, privataus kapitalo ir kiti fondai, vietos bei regiono bankai, skolų valdymo specialistai. Pateikti pirminiai pasiūlymai parodė, kad šiuo metu, atrodo, yra tinkamas laikas šio svarbaus banko aktyvo pardavimui. Pats portfelis jau yra sutvarkytas, suskirstytas į aiškius segmentus, tai leidžia potencialiems pirkėjams vertinti tik tas portfelio dalis, kurios jiems yra įdomios, arba įsigyjant bendradarbiauti tarpusavyje", - sako N. Cooperis, "Snoro" bankroto administratorius. 
Bendra parduodamo "Snoro" paskolų portfelio vertė siekia daugiau kaip 1,7 mlrd. litų, tačiau ji apima ir reikšmingą kiekį nutrauktų sutarčių bei paskolų, kurių mokėjimai vėluoja, todėl būsimi pirkėjai teikdami savo siūlymus taikys nuolaidą.
"Pirminiai potencialių pirkėjų pasiūlymai apima tiek visą paskolų portfelį, tiek atskiras jo dalis. Kad už siūlomas parduoti paskolas būtų gauta didžiausia bendra kaina, portfelis yra suskirstytas į 6 kategorijas, kurių kiekviena atskirai gali dominti specializuotus pirkėjus, jos apima galiojančias ir neveiksnias paskolas, išduotas tiek įmonėms, tiek gyventojams", - sako "Snoro" bankroto administratoriaus.
Pasak N. Cooperio, baigus detalias derybas ir gavus įpareigojančius pasiūlymus iš galimų "Snoro" paskolų portfelio pirkėjų, bus pateikta rekomendacija banko Kreditorių komitetui, ar pereiti į baigiamąjį pardavimo etapą ir ar sudaryti pardavimo sandorius su vienu ar keliais paskolų portfelio pirkėjais, priklausomai nuo to, ar paskolų portfelis būtų išskaidytas į kategorijas.  

Rita Saunorytė Norutienė
"Publicum FComm"
Tel. +370 5 249 9087
Mob. +370 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.