FL Technics sukurs šimtus darbo vietų Kaune

2014-02-24

Kauno oro uoste pradėjo veikti lėktuvų techninės priežiūros paslaugų įmonės FL Technics naujausias orlaivių priežiūros centras. Nors net 8400 kv. metrų ploto modernus angaras duris atvėrė tik šių metų pradžioje, jis jau pilnu pajėgumu aptarnauja klientus iš Europos ir kitų regionų. 37 milijonais litų vertinamo projekto dėka per ateinančius penkerius metus planuojama sukurti iki 600 naujų darbo vietų. Tai yra pirmasis tokio masto infrastruktūros plėtros projektas Kauno oro uosto teritorijoje.

Nuo metų pradžios šiame centre jau buvo aptarnauti keturi orlaiviai. Šiuo metu ruošiamasi priimti ir penktą lėktuvą, kuris naująjį angarą turėtų pasiekti dar iki vasario pabaigos.

„Kalbame ne apie eilinį angarą. Tai yra didžiausias, moderniausias ir geriausiai technologiškai aprūpintas tokio pobūdžio centras visoje Rytų Europos ir NVS šalių teritorijoje. Centre jau šiandien dirba 120 aviacijos specialistų, o iki šių metų pabaigos planuojama sukurti maždaug 250 naujų darbo vietų. Esame įsitikinę, kad projekto ekonominis efektas bus pastebimas ne tik regione, bet ir visoje valstybėje“, - projekto svarbą pabrėžė Martynas Grigalavičius, FL Technics bazinio aptarnavimo departamento vadovas Kaune.

Šiuolaikinis centras Kaune leidžia atlikti visų pagrindinių siauro ir plataus korpuso modernių orlaivių tipų, kuriais keleivius skraidina dauguma Europos oro linijų, techninę priežiūrą.

Naujasis orlaivių priežiūros centras, kurio įrengimas buvo dalinai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, geba vienu metu aptarnauti iki penkių Airbus A320 modelio lėktuvų. Taip pat jis yra pritaikytas ir Boeing 747 bei Boeing 787 Dreamliner serijos orlaivių techninei priežiūrai atlikti. Nuo 2011-ųjų metų FL Technics kompanija yra prestižinės Boeing Goldcare programos partnerė. Šios programos dalyviams yra suteikiama išskirtinė teisė aptarnauti Boeing Dreamliner serijos orlaivius. Šiuo metu tokio tipo orlaivių priežiūros centrų yra vienetai, o Rytų Europoje bei NVS regione tai yra pirmasis ir kol kas vienintelis Boeing 787 remontui pritaikytas centras.

„Šiuo metu Boeing 787 remontui pritaikytus angarus Europoje turi tik kelios aviacijos paslaugų kompanijos, tokios kaip Lufthansa Technik ir KLM Engineering & Maintenance. Be to, tie keli centrai koncentruojasi vien tik Vakarų Europoje. Tai sukelia nemažai keblumų kitomis kryptimis skraidantiems oro vežėjams. Žinoma, tai nereiškia, kad naujasis centras yra aktualus vien Rytų Europoje bei NVS šalyse veiklą vykdančioms skrydžių kompanijoms. Centras yra logistiškai itin patogus Skandinavijos oro linijoms. Pritraukdami užsienio klientus į Lietuvą prisidedame prie ilgalaikę verslo plėtrą skatinančių valdžios institucijų strategijos sėkmės. Šiuo projektu siekiama ne tik gerinti eksporto ir importo santykį šalyje, bet ir sukurti papildomas darbo vietas vietiniams specialistams,“ – komentuoja Martynas Grigalavičius.

FL Technics, sparčiai besiplečianti kompanija, turi atstovybes Lenkijoje, Italijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Malaizijoje ir Lietuvoje bei platų lėktuvų operatyviojo techninio aptarnavimo stočių tinklą Europoje, NVS ir Azijos-Ramiojo vandenyno šalyse.

Apie „FL Technics“:

„FL Technics“ - tai kompanija, pasauliniu mastu teikianti kompleksines orlaivių techninės priežiūros ir remonto paslaugas. „FL Technics" savo klientams siūlo ilgametę aviacijos patirtį ir individualiai kiekvienam klientui pritaikytus sprendimus: bazinę ir linijinę įvairių orlaivių tipų techninės priežiūros, variklių valdymo, inžinerinio palaikymo ir techninės priežiūros planavimo, orlaivių važiuoklės remonto, komercinių ir karinių orlaivių atsarginių dalių ir komponentų palaikymo bei techninio mokymo paslaugas. „FL Technics"  teikiamos paslaugos apima ne tik bazinę orlaivių techninę priežiūrą Lietuvoje, bet ir linijinį aptarnavimą, teikiamą per platų stočių tinklą Europos, NVS ir Ramiojo vandenyno šalyse.

„FL Technics“ savo veiklą vykdo remdamasi tarptautiniais sertifikatais (EASA Part 145, Part M, Part 147, Part 21) ir kitų valstybių civilinės aviacijos administracijų reikalavimais (Bermudų, Rusijos Federacijos, kt.). „FL Technics“ priklauso aviacijos verslo įmonių grupei „Avia Solutions Group”, kurios akcijos yra kotiruojamos Varšuvos vertybinių popierių biržoje.

Daugiau informacijos apie „FL Technics“: http://www.fltechnics.com/

Anton Tisov
Head of Communications Projects
FL Technics
Mob. +370 650 97457
anton.tisov@fltechnics.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.