UAB Bioseka kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir partneriais iš Izraelio kuria naujos kartos priešbakterinius preaparatus
2014-01-10
UAB Bioseka kuria pasauliniu mastu naują biotechnologiją, skirtą gyvybei pavojingų infekcijų gydymui. Lietuvos ir Izraelio mokslininkai bakterijų kontrolei taiko pažangiausią genų terapijos metodą – peptidinių nukleorūgščių (PNR) oligonukleotidus, – kuriais veikiama ne į infekcijos pasekmes, tačiau į genetinius mechanizmus sukeliančius pačią infekciją.
UAB Bioseka kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Izraelio biotechnologijų įmone GeneArrest Ltd. nuo 2013 m. lapkričio mėn. įgyvenina bendrą mokslinių tyrimų ir inovacijų projektą “Peptidinių nukleorūgščių taikymas streptokokų bioplėvelių slopinimui” (PAISBI). Projektas laimėjo tarptautinės EUREKA programos įvertinimą ir yra iš dalies finansuojamas Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros (MITA).
UAB Bioseka mokslo direktorius dr. Tomas Kačergius paaiškina – „Esamos priešbakterinės technologijos yra nepakankamos, jos nėra selektyvios, kelia pavojų aplinkai bei „gerosioms bakterijoms“, todėl kuriame naujus įrankius, kurie paveiktų tik „blogąsias bakterijas“, sukeliančias ligą“.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos katedros vedėja akademikė Zita Aušrelė Kučinskienė antrina – „Globali problema yra bakterijų atsparumas antibiotikams. Šią problemą išspręsti gali tik visiškai naujos kartos technologijos, todėl ypač smagu, kad jos kuriamos Lietuvoje.“
UAB Bioseka finansų direktorė dr. Austė Kiškienė džiaugiasi, kad UAB Bioseka technologijas labai teigiamai įvertino Izraelio patneriai ir tarptautiniai ekspertai. “UAB Bioseka orientuojasi į itin inovatyvių biotechnologinių produktų kūrimą ir globalią rinką. Tarptautinis bendradarbiavimas projekto metu rodo įmonės specialistų pasaulinį pripažinimą, leidžia apjungti ir patobulinti esamą patirtį, o kuriama technologija jau sudomino klientus JAV“, – teigia dr. A. Kiškienė. Projektą numatoma vykdyti dvejus metus. Sukurtą technologiją planuojama licencijuoti klinikiniams tyrimams, taip pat panaudoti išoriniuose medicinos produktuose, kuriuose randami gyvybei pavojingi mikrobai.
UAB Bioseka, www.bioseka.eu, tel. +370 615 10051, e. paštas: info@bioseka.eu.
Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.