Lietuvos ir Rusijos veterinarijos tarnybų vadovai aptarė kaimyninės šalies ekspertų audito pieno perdirbimo įmonėse klausimus

2013-11-22

Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius telefoninio pokalbio metu su Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos (,,Rosselhoznadzor") vadovu Sergejumi Dankvertu aptarė lietuviškų pieno produktų eksporto apribojimo ir Rusijos ekspertų audito pieno perdirbimo įmonėse klausimus.

Pokalbio metu daugiausia dėmesio buvo skirta ,,Rosselhoznadzor" ekspertų audito Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse planui aptarti. Anksčiau ,,Rosselhoznadzor" vadovas buvo paskelbęs, kad toks auditas Lietuvoje turėtų įvykti artimiausiu metu.

,,Ponui Dankvertui išsakiau savo poziciją dėl numatomo audito. Esu visiškai įsitikinęs, kad Lietuvos pieno gamybos įmonės atitinka tiek Europos Sąjungos, tiek Rusijos keliamus reikalavimus ir gali bet kada Rusijos auditoriams leisti stebėti visą gamybos procesą. Tačiau atkreipiau kolegos dėmesį, kad šiuo metu atliktas toks auditas nebūtų objektyvus ar tikslingas. Kol Lietuvos pieno gamintojai negali eksportuoti savo produkcijos į Rusiją ir kol neturime oficialaus atsakymo iš Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kada šis draudimas galėtų būti atšauktas, tol pieno produktai kaimyninės šalies rinkai nėra gaminami, taigi auditoriai tiesiog neturėtų galimybių įvertinti gamybos procesų tinkamumo," - komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

Abiejų institucijų vadovai sutarė, kad ,,Rosselhoznadzor" ekspertų auditas Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse turėtų įvykti kitų metų pradžioje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl pieno produktų eksporto apribojimų atnaujinimo aktyviai bendraujama ir su Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba (,,Rospotrebnadzor"). Šiandien šiai tarnybai išsiųstas dar vienas oficialus raštas ir informacinių dokumentų paketas, įrodantys lietuviškų pieno produktų saugą, kokybę ir atitiktį specifiniams Rusijos keliamiems reikalavimas.

VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA
Jurgita Savickaitė,
vyriausioji specialistė, atstovė spaudai
Tel.: 249 1614, mob. tel. 8 612 57988
http://www.vmvt.lt;
jsavickaitė@vet.lt

 Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.