Kauno LEZ Oro parkas – unikalus sprendimas Europos aviacijos verslo plėtrai

2013-11-06

Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ), siekdama padidinti savo konkurencingumą tarp Europos LEZ‘ų, pristatė unikalų sprendimą – aviacijos technologijų parką. Pasak projekto autorių, Oro parkas padės Lietuvai išnaudoti aviacijos pramonės potencialą. Šis projektas jau pristatytas užsienio investuotojams ir ragina juos steigti oro linijų bazes, orlaivių aptarnavimo, lėktuvų techninės priežiūros ir remonto paslaugų terminalus Kaune.

„Kauno regione jau padėti aviacijos pramonės pamatai: šalia Kauno oro uosto įsikūrė didžiulių aviacijos bendrovių „Ryanair", „DOT LT“, „FL Technics“ terminalai. Mes žengėme antrą žingsnį – pristatėme unikalią teritoriją aviacijos verslo plėtrai ne tik regione, bet ir visoje Europoje. Galime teigti, kad Oro parkas yra ir vienintelis tokio pobūdžio aviacijos bazės ir LEZ  junginys pasaulyje. Tikime, kad  Oro parkas padės Lietuvai pakilti į naują konkurencinį lygmenį tarptautinėse rinkose ir pritraukti reikšmingų investicijų“, – sakė Kauno LEZ generalinis direktorius Vytautas Petružis.

Jis pridūrė, kad Lietuva gali tapti aviacijos pramonės valstybe, jei bus skiriamas atitinkamas dėmesys Oro parko idėjos pristatymui užsienio investuotojams. „Rugsėjo mėnesį tarptautinėje ir didžiausioje aviacijos verslo parodoje Londone „Aviation Week“ užsienio investuotojus supažindinome su Oro parko projektu. Sulaukėme nemažo susidomėjimo, užmezgėme kontaktus su garsiausių aviacijos kompanijų atstovais, su jais bendravimas nenutrūksta iki šiol. Tikimės, kad Lietuvos valstybės institucijos taip pat prisidės prie šio projekto populiarinimo užsienyje ir sieks gerinti sąlygas investuotojams mūsų šalyje“, – teigė V. Petružis.

Kauno LEZ Oro parkas užima  beveik pusęKauno LEZ teritorijos – 240 hektarų. Jis ribojasi su Tarptautiniu Kauno oro uostu. Oro parkas kaip ir Kauno LEZ siūlo išskirtines logistines, infrastruktūros ir mokestines sąlygas investuotojams. Oro parkas ribojasi su pagrindiniu Lietuvos   oro, kelių ir geležinkelių transporto tinklu. Šalia esantis karinis oro uostas suteikia galimybę kilti ir leistis lėktuvams su maksimaliu krovinių svoriu. Oro parke kaip ir Kauno LEZ pirmuosius šešerius metus netaikomi verslo ir turto mokesčiai. Verslui siūloma ir 99 metų trukmės žemės nuomos sutartis su visa reikiam infrastruktūra: keliais, dujotiekiu, vandentiekio ir kanalizacijos bei lietaus nuotekų sistemomis.

„Oro parkas yra unikali zona investuotojams, jungianti Kauno oro uostą, Lietuvos muitinės departamentą bei Kauno LEZ, – teigia „Invest Lithuania“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė. - Užsienio įmonės jau įvertino ekonominius privalumus, aukštos kvalifikacijos darbuotojus, palankią logistiką ir įsikūrusias lėktuvų techninės priežiūros ir remonto paslaugų įmones, šiuo metu jie galvoja pradėti mažų lėktuvų gamybą“.

Apie Kauno LEZ:

Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) yra 534 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, klientams siūlanti mokesčių lengvatas. Nuo bendrovės įkūrimo pradžios Kauno LEZ yra pritraukusi investicijų už 1,2 mlrd. litų, daugiau negu 70 proc. jų sudaro tiesioginės užsienio investicijos. Kauno LEZ  sutartis pasirašiusios 18 Lietuvos iš užsienio kapitalo kompanijų, šiuo metu Kauno LEZ jau veikia 7 įmonės, vyksta 3 įmonių statybos darbai. Tarp sutartis su Kauno LEZ pasirašiusių bendrovių: šiaudų granulių gamybos kompanija UAB „Enwipellets“, šilumos izoliacinių plokščių gamybos įmonė UAB „Finnfoam“, automatinių vartų gamybos kompanija UAB „Ryterna Group“, žuvų perdirbimo įmonė UAB „Baltic Fish Export“, pramoninių brangakmenių gamybos įmonę UAB „Rokor“ ir kt. Kauno LEZ įsikūrusiose įmonėse dabar dirba 500 darbuotojų.

Vytautas Petružis
Kauno LEZ direktorius
Mob.tel.: +37069870056
El.p.: petruzis@ftz.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.