N. Cooperis: "Vedame pirmines derybos su keletu potencialių "Finastos" bankinės grupės pirkėjų"

2013-10-31

"Snoro" bankroto administratorius aktyviai tęsia derybas dėl konkrečių įsigijimo sąlygų su Estijos finansų grupe "LHV Group", kuriai spalio 29 d. Lietuvos bankas suteikė leidimą įsigyti banką "Finasta" ir tai pačiai grupei priklausančią turto valdymo įmonę "Finasta Asset Management" bei finansų maklerio įmonę "Finasta". Bankrutuojančiam bankui "Snoras" priklausančia finansinių paslaugų grupe "Finasta" domisi ir daugiau potencialių investuotojų, su jais administratorius tęsia pirmines derybas.
"Snoro" bankroto administratoriaus Neilo Cooperio duomenimis, keletas galimų "Finastos" pirkėjų artimiausiu metu ketina kreiptis į Lietuvos banką leidimo įsigyti banką "Finasta" ir jo antrines įmones.     
"Finastos" grupės pardavimas yra sudėtinis procesas, apimantis daugiau nei tik banką "Finasta", todėl šio sandorio užbaigimui prireiks ne vieno mėnesio, - sako N. Cooperis. - Vis dėlto procesai juda teigiama linkme, Lietuvos banko sprendimas yra dar vienas žingsnis į priekį, kuris priartina prie sudėtingo pardavimo proceso užbaigimo".  
Pasak "Snoro" bankroto administratoriaus, "Finastos" grupė yra paruošta pardavimui. Per administravimo laikotarpį buvo pagerinti grupės veiklos rezultatai: "Finastos" turtas padidėjo 43% iki 414 mln. litų šių metų pirmojo pusmečio pabaigoje, 2011 m. gruodį banko turtas siekė 289 mln. litų. Visą administravimo laikotarpį buvo nuosekliai mažinamos veiklos sąnaudos ir įgyvendinami pokyčiai banko viduje, kurie leido padidinti pajamas.

Rita Saunorytė Norutienė
"Publicum FComm"
Tel. +370 5 249 9087
Mob. +370 682 95377
r.norutiene@publicum.ltNorint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.