Išrinkta nauja COPA organizacijos vadovybė

2013-09-20

2013 m. rugsėjo 20 d. Briuselyje įvyko COPA organizacijos vadovybės rinkimai. Organizacijos prezidento vairą iš vokiečio Gerd Sonnleitner perėmė olandas Albert Jan Maat. Išrinkti ir 6 vicepirmininkai - jais tapo Vengrijos, Lenkijos, Airijos, Latvijos, Ispanijos ir Prancūzijos atstovai.

Rinkimuose dalyvavęs ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, jog tai, kad išrinkti Vengrijos, Lenkijos ir Latvijos atstovai yra didžiulis pasiekimas ES šalims - naujokėms. „Rinkimuose virė atkakli ir gana lygiavertė kova - naujųjų šalių kandidatai turėjo gana nemenką palaikymą, Vengrijos, Latvijos ir Lenkijos atstovams pavyko užimti aukštus viceprezidentų postus. Tai - puikus pasiekimas, duodantis žinią visai Europai, kad naujosios šalys taip pat yra pasirengusios prisiimti atsakomybę už Europinio lygio sprendimus. Dabar galėsime lengviau atkreipti dėmesį į savo problemas, užsitikrinti efektyvesnį visų naujųjų ES šalių žemdirbių interesų atstovavimą" - rinkimų rezultatus komentavo ŽŪR pirmininkas.

COPA prezidentu tapęs olandas Albert Jan Maat - politikoje toli gražu ne naujokas. Jis yra Europos Parlamento narys, dalyvaujantis Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Žuvininkystės, Biudžeto kontrolės komitetų veikloje.

COPA - pirmoji Europos Sąjungos žemdirbius atstovaujanti organizacija - buvo įkurta 1958 m. Po metų Europos Sąjungos žemės ūkio kooperatyvai įkūrė savo skėtinę organizaciją COGECA. 1962 m. šios dvi organizacijos sujungė savo sekretoriatus, tačiau turi atskirus prezidentus ir viceprezidentus. Šios organizacijos vykdo ypač aktyvią lobistinę veiklą Europos Sąjungoje, teikia pasiūlymus Europos Komisijai bei Parlamentui, turi didelę įtaką priimant žemės ūkį reguliuojančius tiesės aktus.

ŽŪR informacijaNorint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.