Premjeras: siekdami apginti Lietuvos interesus, veikiame išvien su ES

2013-09-18

Vyriausybė dar kartą patikina, kad imasi visų priemonių, siekdama apginti Lietuvos ekonominius interesus ir išspręsti nuo praėjusios savaitės susidariusią situaciją, kai Rusija Lietuvos vežėjams pradėjo taikyti išskirtinai nuodugnios patikros priemones savo muitinėse.

„Rusijos veiksmus vertiname kaip nepagrįstus ir akivaizdžiai diskriminacinius. Džiaugiuosi, kad sulaukėme tinkamo dėmesio iš Europos Sąjungos (ES) institucijų. Tikiuosi, kad veikdami išvien su ES pasieksime, kad Rusija nutrauktų savo ydingą praktiką“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Užsienio reikalų ministerija (URM) ir kitos institucijos palaiko nuolatinius kontaktus su atitinkamomis institucijomis Rusijoje siekiant gauti kuo daugiau informacijos ir paaiškinimų.

Dėl Rusijos diskriminacinių veiksmų Lietuvos Vyriausybė kreipėsi į atsakingas Europos Komisijos (EK) institucijas, informavo apie susiklosčiusią padėtį aukštus ES ir EK pareigūnus bei sulaukė pagalbos. Už muitus ir prekybą atsakingi EK komisarai Algirdas Šemeta ir Karelas De Guchtas bendru laišku kreipėsi į Rusijos ekonomikos ministrą ir muitinės vadovą. Rusija oficialiai paraginta nutraukti sugriežtintos patikros procedūras Lietuvos vežėjams, įspėjant, kad jos gali prieštarauti Pasaulio prekybos organizacijos, kurios  nare neseniai tapo Rusija, reikalavimams.

Vyriausybės įpareigojimu, URM sudarė tarpžinybinę darbo grupę, kuri analizuoja informaciją ir derina valstybės institucijų veiksmus siekiant nutraukti  Lietuvos vežėjų diskriminavimą.

Vyriausybė toliau atidžiai seka padėtį ir imsis visų reikalingų priemonių, gindama Lietuvos interesus.

Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.