Tarptautinis konkurentas Lietuvos baldų rinkoje neigiamų pokyčių nesukėlė

2013-09-16

Prieš stambios Švedijos baldų ir namų apyvokos prekių parduotuvės atidarymą Lietuvoje buvo baiminamasi dėl lietuviškus baldus gaminančių įmonių ateities. Vieno didžiausių Lietuvoje baldų portalo „Baldai.lt" duomenimis, stambios tarptautinės įmonės pasirodymas rinkoje didelių neigiamų padarinių vietos baldų gamintojams nesukėlė.

Nuogastavimai, kad stambios tarptautinės įmonės pasirodymas Lietuvoje atneš sunkesnius laikus lietuviškų baldų gamintojams bei pardavėjams  nepasitvirtino - ilgametę darbo patirtį turinčios Lietuvos įmonės ir toliau išlaiko stabilumą rinkoje. Portalo „Baldai.lt" projektų vadovė Jurgita Iljinienė sako, jog vasaros pabaigoje įdėmiai sekė pokyčius Lietuvos baldų rinkoje: „Atsidarius didelei tarptautinei įmonei buvo prognozuojama prastesnė situacija Lietuvos baldų gamintojams ir pardavėjams, tačiau šiuo metu baimintis nėra dėl ko. Svetainės „Baldai.lt" statistika rodo, jog, lietuviškų baldų gamintojų paieška ir lankomumas virtualioje erdvėje išliko toks pat stabilus, o paieškų skaičius svetainėje www.baldai.lt liepos mėnesį buvo 7% didesnis nei pernai tuo pat metu."

Buvo manoma, jog prieš duris atveriant tarptautinei įmonei, lietuviškų baldų gamintojai bandys konkuruoti mažindami kainas. Parduotuvių tinklo „Gintaro baldai" prekybos vadovo Raivydo Janavičiaus teigimu, tokių priemonių imtis neprireikė. „Atsirandant stambiam rinkos dalyviui kainų savo parduotuvėse visoje Lietuvoje nemažinome. Naujo konkurento atsiradimas pardavimams įtakos pastaruoju metu neturėjo, juolab nepajautėme mažesnės lietuviškų baldų paklausos, apie kurią buvo kalbėta.", - sako R. Janavičius.

Vartotojai turi didelę pasirinkimo laisvę ir patys sprendžia, koks gamintojas geriau patenkina jų poreikius. Anot R. Janavičiaus, pirkėjui renkantis baldus svarbiausi išlieka du faktoriai - kaina ir kokybė - į kuriuos ir stengiasi orientuotis baldų gamintojai bei pardavėjai.

Didėjant konkurencijai ne vien tarp vietos gamintojų, tačiau ir siekiant neužleisti rinkos pozicijų tarptautinėms įmonėms, gamintojai turės stipriau stengtis. 2014 m. planuojama skirti daugiau pajamų baldų gamybos procesų tobulinimui, siekiant pasiūlyti vartotojams aukščiausios kokybės gaminius.

J. Iljinienė atkreipia dėmesį į dar vieną veiksnį, pastaruoju metu darantį stiprią įtaką Lietuvos baldų rinkoje: „Jau kurį laiką pastebimas būsto paklausos augimas daro teigiamą įtaką ir baldų rinkai - auga naujų baldų paklausa. Apie tai galime spręsti remdamiesi portalo „Baldai.lt" lankomumo statistika: kylant nekilnojamo turto paklausai kartu pastebime ir didėjantį baldų paieškų skaičių."

Manoma, jog atsitiesianti nekilnojamo turto rinka ir toliau lems teigiamus pokyčius Lietuvos baldų gamintojams ir pardavėjams.

Apie „Baldai.lt"

„Baldai.lt"  - šiuo metu vienas didžiausių baldų portalų Lietuvoje, vienijantis vietos ir tarptautinius interjero detalių, baldų gamintojus. „Baldai.lt" sėkmingai tarpininkauja tarp baldų gamintojų, pardavėjų ir pirkėjų. Patogiai išvystyta paieškos sistema padeda vartotojui lengvai rasti reikiamą prekę bei tiesioginį kontaktą su pardavėju, todėl reikiamų interjero detalių ar baldų išsirinkimo, užsakymo bei pristatymo procesas tampa žymiai greitesnis ir paprastesnis.

Agnė Vadapalaitė
„Baldai.lt” atstovė spaudai
Tel.: +37063789424, el. paštas: agne@baldai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.