Įmonių plėtros finansavimo galimybes nagrinės bendra Ūkio ministerijos ir LVDK darbo grupė

2013-09-04

LR Ūkio ministerija ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacija (LVDK) sudarys darbo grupę, kuri ieškos bendrų sprendimų, kaip padidinti smulkių ir vidutinių įmonių  finansavimo efektyvumą, panaudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansų inžinerijos priemones, įgyvendinamas per finansų tarpininkus 2014-2020 metais. Tokia grupė pradės darbą, kai per artimiausius du mėnesius Ūkio ministerijos specialistai išnagrinės LVDK pateiktus pasiūlymus.

Toks sprendimas priimtas vakar vykusiame Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) generalinio direktorius Dano Arlausko ir Prezidiumo narių: Almos Vaitkunskienės, Viktoro Budraičio ir Ginto Umbraso susitikime su Ūkio viceministru Kęstučiu Trečioku, kuriame dalyvavo ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) gen. direktorius  Audrius Zabotka. 

Jau ne vienerius metus LVDK, atstovaujanti šalies smulkųjį ir vidutinį verslą (SVV),  rūpinasi, kaip padėti tokioms  įmonėms, sprendžiant jų plėtros finansavimo galimybes ir sudarant joms kuo geresnes verslo sąlygas.  Šiame verslo segmente dirba apie 75 proc. visų dirbančiųjų, tuo tarpu dėl dar nepakankamai tobulos verslo aplinkos šios įmonės sukuria tik 48 proc. BVP. Todėl vienas svarbiausių ir skubiai spręstinų klausimų, tobulinant finansų inžinerijos priemones, yra finansavimo priemonių įvairovė ir prieinamumas.

Pastaruosius keletą metų SVV finansavime, panaudojant finansų inžinerijos priemones, dalyvauja LVDK nariai – mažesnieji Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai – AB „Šiaulių bankas“ ir AB „Citadele“ bankas, kurie yra absoliutūs lyderiai SVV finansavime su INVEGA garantijomis. Todėl LVDK Ūkio ministerijai teikiami pasiūlymai parengti remiantis šių bankų ekspertų patirtimi.

Ekspertų nuomone, labai svarbu, kad ir 2014-2020 metais toliau būtų tęsiamos tokios finansų inžinerijos priemonės, kaip Atvirojo kreditų fondo programa, Mažų kreditų programa ir kitos, kurios, plėtojamos bankų bendradarbiavimo su INVEGA dėka,  jau yra pasiteisinusios ir sudaro galimybę SVV plėtrai, inovacijoms, investicijoms, esamų darbo vietų išlaikymui ir naujų kūrimui.

Dar vienas prioritetinis uždavinys – išplėsti finansų inžinerijos priemonių panaudojimo tikslines sritis, vystant SVV finansavimo programas per atrinktus finansų tarpininkus su INVEGOS garantijomis iki 80 proc. ir palūkanų  bei garantinio mokesčio subsidijavimu. 2014-2020 metais Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos negrąžinamos paramos forma turėtų būti skiriamos tik tokiems projektams, kurių įgyvendinimo naudą konkrečiam gavėjui ir valstybei būtų galima iš anksto suplanuoti, efektyviai kontroliuoti lėšų panaudojimą ir pasiekti, kad rezultatas atitiktų paramos gavėjo įsipareigotąjį.

LVDK atstovai Ūkio ministerijai pateikė  priemonių, padėsiančių įgyvendinti šiuos prioritetinius uždavinius, planą, kurį ir nagrinės ministerijos specialistai.

Danas Arlauskas
Lietuvos verslo darbdavių konfederacija
8 5 2496448
info@lvdk.eu

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.