Malaizijoje aptartos eksporto ir investicijų galimybės

2013-09-03

Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama ūkio ministro Evaldo Gusto, rugsėjo 2 d. Kvala Lampūre susitiko su Malaizijos Perako valstijos  sosto įpėdiniu princu Raja Nazrinu Shahu, kompanijos „Petronas“ prezidentu Tanu Sri Dato‘ Shamsulu, Malaizijos investicijų ir  inovacijų agentūros vadovais,  banko CIMB ir  koncerno „Sime Darby“ atstovais.

Susitikimo su Malaizijos Perako valstijos sosto įpėdiniu princu Raja Nazrinu Shahu metu aptarti dvišaliai ekonominiai ir prekybiniai Lietuvos ir Malaizijos santykiai, Lietuvos gaminių eksporto į Malaiziją ir Pietryčių Aziją bei investicijų į Lietuvą pritraukimo bendradarbiavimo galimybės, taip pat Lietuvos transporto ir logistikos paslaugų teikimas Malaizijos eksportuotojams. Siekant susitarti dėl konkrečių verslo bendradarbiavimo projektų Lietuvos ir Malaizijos verslo taryba šiais metais planuoja organizuoti Malaizijos verslo delegacijos vizitą į Lietuvą.

Ūkio ministro E. Gusto vadovaujamą delegaciją priėmė kompanijos „Petronas“ prezidentas Tanas Sri Dato‘ Shamsulas ir vykdomasis viceprezidentas Datukas Anuaras Ahmadas. Susitikimo metu ministras pristatė vykdomą suskystintų dujų terminalo statybos projektą Klaipėdoje ir pažymejo, kad atsiveria plačios galimybės bendradarbiauti šioje srityje.

Susitikime su „Sime Darby“ kompanijos atstovais buvo pristatyta Lietuvos verslo ir investicijų aplinka. „Sime Darby“ kompanijos atstovas informavo apie kompanijos plėtros planus dėl palmių aliejaus perdirbimo Rytų Europoje. Kompanijos atstovų nuomone, Lietuva galėtų būti patraukli šalis jų planuojamoms investicijoms.

Susitikime su Malaizijos investicijų agentūros vadovais pristatyta Lietuvos ekonominė situacija, Lietuvos verslo plėtros interesai Malaizijos rinkoje. Agentūros atstovai informavo, kad yra pasirengę padėti Lietuvos verslui įeiti į Malaizijos rinką teikiant įvairias paslaugas ir pagalbą (dėl sertifikavimo, kai kurių muitinės procedūrų, partnerių suradimo, konsultacijų teikimo).

Ūkio ministro E. Gusto vadovaujama delegacija susitikime su CIMB banko grupės banko tarybos nariu Dato Robertu Cheimu pristatė Lietuvos makroekonominę situaciją ir finansų sektorių ir aptarė CIMB banko galimybes finansuoti verslo projektus Malaizijoje ir Lietuvoje.

Sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas susitiko su Nacionalinio širdies instituto vadovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes dėl medikų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo ir bendradarbiavimo kuriant kardiologinius centrus trečiosiose šalyse.

Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas ir Vilniaus oro uosto vadovas Gediminas Almantas susitiko su Malaizijos oro transporto įmonės „Air Asia“ komercijos direktoriumi Senthilu Balanu, kuris yra atsakingas už šešių oro transporto įmonių, priklausančių „Air Asia“ grupei, veiklą. Susitikimo metu buvo pristatytas Lietuvos oro uostų tinklas, jų segmentacija, aptartas keleivių ir krovinių srautų tarp Lietuvos ir Malaizijos vystymo klausimas. Įmonė „Air Asia“ susidomėjo lėktuvų techninės priežiūros bei lėktuvų įgulų mokymo galimybėmis Lietuvoje. Šalys susitarė apsikeisti informacija nustatant „Air Asia“ papildomų su jų aviacine veikla susijusių paslaugų poreikį, tęsti dialogą dėl turizmo srautų abiejomis kryptimis nustatymo ir aktyvinimo.

Tomas Lavišius
Vyr. specialistas
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
870664846
tomas.lavisius@ukmin.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.