Goro provincijai – sūrio gamybos technologijos iš Lietuvos

2013-08-19

Afganistano Goro provincijoje trečius metus tęsiamas Lietuvos finansuojamas projektas „Žemės ūkio produktyvumo didinimas ir žemės ūkio produktų perdirbimo skatinimas Goro provincijoje“. Rugpjūčio 9–16 dienomis provincijos sostinėje Čagčarane lankėsi jau antroji šiais metais Lietuvos ekspertų delegacija, šį kartą surengusi sūrio gamybos mokymus.

Ekspertų delegacijos nariai – Žemės ūkio ministerijos atstovai Zigmas Medingis ir Remigijus Bagdonas, Kauno kolegijos dėstytoja Alvija Šalaševičienė ir vieno didžiausių ožkų ūkio Lietuvoje  savininkė Dalia Ėmužytė. 

Vizito tikslas – maisto perdirbimo technologijų gerinimas Goro provincijoje, panaudojant sūrių gamybos įrangą, atvežtą iš Lietuvos. Bendradarbiaudami su Lietuvos specialiosios misijos Afganistane atstovais ir Provincijos atkūrimo grupės kariais, Lietuvos ekspertai organizavo teorinius ir praktinius mokymus vietos ūkininkams bei Goro provincijos Žemės ūkio ir irigacijos departamento darbuotojams.

Projekto dalyviai buvo supažindinti su sūrių technologijos ir saugios gamybos teoriniais pagrindais. Mokymų metu diskutuota apie sūrių gamybos ypatumus Afganistane ir Lietuvoje, atsivežta įranga demonstruotas sūrių gamybos procesas, ekspertai atsakinėjo į dalyvių klausimus. Afganistaniečius ypač domino produkto gamybai naudojamos žaliavos kokybė, gauto produkto sudėtis ir naudojama technika.

Pasibaigus mokymams, sūrių gamybos įranga buvo perduota Goro provincijos Žemės ūkio ir irigacijos departamentui. Departamento atstovai planuoja įsteigti žemės ūkio produktų parduotuvę, kurioje, šalia kitų produktų, būtų realizuojami ir iš vietos ūkininkų supirkto pieno pagaminti sūriai.

2011 m. inicijuoto projekto tikslas – padėti Goro provincijos valdžios institucijoms, vietinėms bendruomenėms pačioms spręsti provincijos gyventojų aprūpinimo maisto produktais problemą, padidinti žemės ūkio gamybos efektyvumą ugdant gyventojų kompetenciją augalininkystės ir gyvulininkystės srityse, supažindinti juos su pažangesniais ūkininkavimo metodais. Projektas įgyvendinamas glaudžiai bendradarbiaujant su Čagčarano žemės ūkio mokykla, Goro provincijos Žemės ūkio ir irigacijos departamentu, vietos ūkininkais.

Projektą vykdo Lietuvos žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro filialu Žemdirbystės institutu, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga ir Kauno kolegija.

Projektas finansuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

LR URM

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.