Minske lietuvių statomame prekybos centre inžinerines sistemas diegia "Fima"

2013-02-13

Didžiausios Lietuvoje elektroninių inžinerinių sprendimų įmonės "Fima" antrinė įmonė "Fima BR" naujai statomame prekybos centre Minske diegia elektronines inžinerines sistemas. Šiems darbams Baltarusijoje "Fimos" specialistus samdo kita lietuviško kapitalo įmonė.

Prekybos centrą viename iš sparčiai besivystančių gyvenamųjų Minsko rajonų šiaurinėje miesto dalyje stato įmonių grupė "Capital City Group" iš Lietuvos. Pasak grupės valdybos nario Gedimino Rimkaus, buvo renkamasi iš kelių, daugiausia baltarusiškų, įmonių, tačiau projektuoti ir montuoti elektronines inžinerines sistemas pasirinkta lietuviško kapitalo "Fima BR".

"Fimą" pasirinkome dėl kokybės, vardo žinomumo ir lankstumo. Be to, mūsų praktika parodė, kad samdyti lietuviško kapitalo įmones pasiteisina dėl terminų laikymosi, darbų kokybės, požiūrio į užsakovus", - sakė G. Rimkus.

Prekybos centre "Bonus", kurio bendras plotas - 13 tūkst. kv. m., "Fima" specialistai suprojektuos ir įdiegs visas silpnų srovių sistemas: apsaugos signalizacijos, įeigos kontrolės, vaizdo stebėjimo, lankytojų srauto skaičiavimo sistemas, taip pat vietinį kompiuterių tinklą ir telefoninį ryšį. Darbus planuojama užbaigti kovo mėnesį.

Prekybos centras "Bonus" yra pirmasis "Fima BR" Baltarusijoje vykdomas tokio pobūdžio projektas. Pasak "Fima" plėtros direktoriaus Vytauto Zinkevičiaus, panašių užsakymų ateityje turėtų daugėti. "Baltarusijoje vis dar trūksta prekybos ir pramogų centrų, tačiau šis sektorius pastaruoju metu vystosi ypač sparčiai - statomi nauji centrai, vyksta aktyvi esamų prekybos tinklų plėtra", - pastebi V. Zinkevičius.

"Fima" į Baltarusijos rinką įžengė 2010 metais, šalyje įsteigusi dukterinę įmonę "Fima BR". Per trejus veiklos metus įmonė įgyvendino įvairios apimties ir sudėtingumo projektus: automobilių gamykloje MAZ įdiegė įeigos kontrolės bei diegia vaizdo stebėjimo sistemas, rekonstravo mobiliojo ryšio operatoriaus MTS duomenų centrą, naftos koncerno TNK BP degalinėse ir naftos bazėse įrengė vaizdo stebėjimo sistemą, viename iš logistikos centrų įdiegė vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemas, atliko kelių didelių viešosios paskirties objektų inžinerinių sprendimų projektavimo darbus, vykdė transporto infrastruktūros modernizavimo projektus. Keliose dešimtyse Minsko sankryžų šiuo metu yra naudojama perspėjimo sistema akliesiems, kurią kūrė "Fima" inžinieriai.

Apie "Fimą"
"Fima" yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Baltijos šalyse, projektuojanti ir diegianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus. Bendrovė nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu būdu prisideda prie regiono infrastruktūros modernizacijos.
Per du veiklos dešimtmečius "Fima" jau įgyvendino apie dešimt tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų, prisidėjo prie daugelio viešojo sektoriaus sričių modernizavimo. Pagrindinė "Fima" būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinės įmonės Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje.

Jurgita Bukauskaitė
UAB "Fima" marketingo vadovė
Tel. (8 5) 2363594
Mob. (8 685) 31811
El. paštas: JBukauskaite@fima.lt
www.fima.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.