Europos lizingo rinkos profesionalų lūkesčiai išlieka teigiami

2013-08-09

Rugpjūčio 8-ąją Europos lizingo asociacija „Leaseurope“ paskelbė naujausius birželį atliktos verslo pasitikėjimo apklausos duomenis.

Europos lizingo profesionalų nuomone, lizingo rinkos perspektyvos išlieka teigiamos: 54 procentai apklaustųjų mano, kad per 2-ąjį šių metų pusmetį naujai pasirašomų sutarčių vertė augs, ir tik 20 procentų prognozuoja smukimą.

Prieš pusmetį atlikto analogiško nuomonės tyrimo duomenimis, besitikinčių augimo buvo 58 procentai, besitikinčių smukimo – 21 procentas.

Kiek mažiau kaip pusė (48 proc.) apklaustų rinkos dalyvių birželio apklausoje nurodė, jog jų organizacijos ketina plėstis. Plėtros tikimasi daugiausia „žaliojo lizingo“ bei žemės ūkio technikos lizingo segmentuose. Europos lizingo bendrovės taip pat neatmeta ir geografinės plėtros Europoje bei už jos ribų galimybių.

„Apklausos duomenys patvirtina tendencijas, kurias matome ir Lietuvoje, ir Baltijos šalyse. Per pirmąjį šių metų pusmetį naujai pasirašytų sutarčių rodiklis išlieka pakankamai aukštas, o atskiruose segmentuose stebimas sveikas augimas. Pagal mūsų lizingo specialistų pasisakymus galime pagrįstai manyti, jog kolegoms iš Europos būdingas nuosaikus optimizmas nesvetimas ir Lietuvos lizingo rinkos dalyviams“, – sakė Lietuvos bankų asociacijos Lizingo komiteto pirmininkas Laimonas Belickas.

Apklausą „Leaseurope“ atlieka kartu su tarptautine konsultacine bendrove „Invigors“. Anot Invigors EMEA partnerio Richardo Ryano (Ričardo Rajeno), verslo nuotaikos Europos turto įsigijimo finansavimo srityje išlieka teigiamos, kadangi Europos šalių ekonomika nuosaikiai auga. „Daugiau kaip trečdalis respondentų birželį buvo nusiteikę optimistiškai jų verslo perspektyvų atžvilgiu, o apie 40 procentų teigė, kad jų lūkesčiai dėl ateities yra neutralūs“, – pastebi R. Ryanas.

Apie „Leaseurope“

„Leaseurope“ jungia 44 visoje Europoje veikiančias lizingo, ilgalaikės bei trumpalaikės automobilių nuomos asociacijas. „Leaseurope“ narių produktų spektras apima pirkimą išsimokėtinai ir finansinį lizingą, visų turto tipų (automobilių, įrangos ir nekilnojamojo turto) veiklos lizingą, taip pat automobilių, mikroautobusų ir sunkvežimių nuomą. Skaičiuojama, kad „Leaseurope“ atstovauja apie 92 proc. Europos lizingo rinkos. Lietuvos bankų asociacija, atstovaujama Lizingo komiteto, tapo „Leaseurope“ nare šių metų vasarį.

Daugiau informacijos apie „Leaseurope“ ir jos narius galima rasti interneto svetainėje www.leaseurope.org.

Anne Valette, „Leaseurope“ ryšių su visuomene vadovė
Tel. +32 2 778 05 65
a.valette@leaseurope.org

Laimonas Belickas
Lietuvos bankų asociacijos Lizingo komiteto pirmininkas
Tel. (8-650) 08886
Tel. (8-650) 08880
laimonas.belickas@unicreditleasing.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.