Pernai JAV registruotas Lietuvos biofarmacininkų vaistas žengė ir į Japonijos rinką

2013-07-03

Šalies biofarmacijos bendrovės „Sicor Biotech“ Lietuvoje sukurtą ir gaminamą vaistą filgrastimą, skirtą onkologinėms ligoms gydyti, TEVA kartu su partneriais registravo Japonijoje. Japonija, kartu Europos Sąjungos (ES) šalimis ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) sudaro 90 proc. pasaulio farmacijos rinkos, pastarosiose šis vaistas jau buvo registruotas. Siekdama patenkinti išaugusį poreikį vaistui, bendrovė „Sicor Biotech“/TEVA iki 2014 metų pirmo ketvirčio pabaigos planuoja investuoti 51 mln. litų.

„Japonijos rinka buvo paskutinė iš trijų farmacijos rinkos milžinių, kurioje filgrastimas dar nebuvo registruotas. Registravus vaistą ir šioje šalyje, Lietuvos biofarmacininkams atsiveria dar didesnės eksporto galimybės. Tikėtina, kad filgrastimo registracija, įrodžiusi Lietuvos biofarmacininkų profesionalumą, pramins kelią ir kitų TEVA biofarmacinių preparatų įėjimui į šias didžiules rinkas“, – sako „Sicor Biotech“ gamyklos direktorius G. Žunda.

Pasak jo, didelis įvertinimas šalies biofarmacininkams ir tai, kad filgrastimo registracija Japonijoje užtruko minimaliai trumpą laiką, reikiamą bet kuriam biologiniam vaistui registruoti – vos vienerius metus. „Japonijos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai nekilo abejonių ar klausimų dėl filgrastimo kokybės, saugumo ar efektyvumo. Tai aukštas mūsų darbo įvertinimas, turint minty, kokie griežti vaistų registracijos reikalavimai galioja Japonijoje, neretai trunkantys kelis metus“, – pažymėjo G. Žunda.

Bendrovės duomenimis, tai pirmasis Lietuvos farmacijos istorijoje vietinis vaistas, registruotas Japonijoje, kuriuo pradėta prekiauti jau gegužės paskutinėmis dienomis. Pirmuoju lietuvišku vaistu pernai jis tapo ir JAV.

Bendrovė „Sicor Biotech“/TEVA, ruošdamasi aprūpinti didžiules naujas JAV ir Japonijos, taip pat ES rinką, į gamybos pajėgumų didinimą nuo 2012 metų pradžios iki dabar jau investavo 20 milijonų litų, o iki 2014 m. pirmo ketvirčio pabaigos investuos dar 51 milijoną litų. Šiuo metu Vilniuje jau įpusėjusios daugiau nei 3 tūkst. kv. metrų ploto fabriko statybos, leisiančios padidinti gamybos apimtis 2–3 kartus. Pirmieji įrengimai į statomą fabriką atkeliaus jau 2013 m. gegužės mėnesį ir prasidės montavimo darbai.

Nepaisant padidėjusio vaisto poreikio tarptautinėse rinkose, jo tiekimas vietinėje Baltijos šalių rinkoje ir toliau išliks prioritetu. Lietuvoje filgrastimas yra kompensuojamas vaistas ir prieinamas visiems onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.

Filgrastimas skiriamas onkologiniams ligoniams po chemoterapijos ar šio gydymo metu, siekiant atstatyti baltuosius kraujo kūnelius (neutrofilus) ir taip apsaugoti pacientą nuo galimų infekcinių komplikacijų. Vaisto vartojimas gydymą daro efektyvesnį, nes pertraukos tarp chemoterapijos kursų gali būti trumpesnės.

„Sicor Biotech“ gaminami vaistai jau yra įregistruoti Europos Sąjungoje, JAV, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje, Australijoje, Brazilijoje, Čilėje, Honkonge, Kroatijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje, Kazachstane, Makedonijoje, Armėnijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje. Vaistų registracija toliau vykdoma ir kitose šalyse.

Giedrius Žunda
Gamyklos direktorius
UAB „Sicor Biotech“
Tel. +370 5 2360 561

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.