Turkmėnistanas – perspektyvi rinka Lietuvos investuotojams, ambasados surengtame verslo forume Achšabade teigė A. Butkevičius

2013-06-19

Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Turkmėnistaną metu Lietuvos ambasada Azerbaidžane ir Turkmėnistanui kartu su Lietuvos verslo konfederacija ir partneriais Turkmėnistane birželio 18 dieną Ašchabade surengė dvišalį verslo forumą.

„Turkmėnistanas – auganti ir perspektyvi rinka Lietuvos investicijoms, todėl reikia aktyviau vystyti bendradarbiavimą su šiuo gamtinių resursų gausa pasižyminčiu Vidurio Azijos regionu. Taip pat turime apsvarstyti ir alternatyviųjų energijos šaltinių tiekimo į Lietuvą galimybes“, – pabrėžė renginį pradėjęs Lietuvos Premjeras.

Forumo metu 16 įvairiose sferose besispecializuojančių Lietuvos bendrovių atstovų su Turkmėnistano verslininkais, valstybės institucijų ir asocijuotų verslo organizacijų atstovais mezgė naujus verslo kontaktus švietimo, transporto, aviacijos, informacinių technologijų, statybos bei kitose srityse. Renginyje taip pat pristatytos verslo plėtros galimybės abiejose šalyse, vyko asmeniniai verslininkų susitikimai.

Vizito metu bus pasirašyta dvišalė sutartis dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo bei mokesčių slėpimo prevencijos, taip pat susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo.

2012 metais Lietuvos ir Turkmėnistano prekybos apyvarta buvo 78,49 mln. litų arba 46 proc. didesnė nei 2011 m. Lietuvos prekybos balansas su Turkmėnistanu taip pat buvo teigiamas ir sudarė 65,20 mln. litų.

URM

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.