Klaipėdos gatvėse – nauji miesto autobusai

2013-05-29

Gegužės 29 dieną klaipėdiečiams pristatyti nauji miesto autobusai – 12 ekologiškų, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų, prancūzų firmos „Irisbus“ keleivinio transporto priemonių.

Greta modernios išvaizdos ir važiavimo komforto labiausiai akcentuojamas šių autobusų privalumas – ekologiškumas. Lyginant su senaisiais 13-20 metų miesto keleivius aptarnaujančiais dyzeliniais autobusais, naujieji dujiniai autobusai į aplinką išmes 66 proc. mažesnį teršalų kiekį, o kenksmingų kietųjų dalelių emisija į aplinką bus mažesnė net 94 proc.

„Žinant, kad Klaipėdoje 70 procentų oro taršos sudaro transporto išmetami teršalai, naujieji ekologiški autobusai yra pirmas didelis žingsnis į Klaipėdos miestiečių sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimą“, - sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Pasinaudodamas Europos Sąjungos parama autobusus įsigijo UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, kurio vieninteliu akcininku yra Klaipėdos miesto savivaldybė. Naujieji autobusai kainavo beveik 8,6 mln. litų. (be PVM), 15 proc. šios sumos bendrovė skolinosi iš bankų.

„Tai jau trečias masinis miesto autobusų atnaujinimo etapas mūsų bendrovėje. Prieš  14 metų atnaujinome parką  „Volvo“ ir Scania“ autobusais, prieš 8 metus atsisveikinome su paskutiniais „Ikarusais“ ir pakeitėme juos 10 metų senumo „Mercedes“ ir „Man“ mašinomis. O šiandien verčiame naują mūsų bendrovės ir miesto istorijos lapą – „Irisbus“ yra pirmieji nauji autobusai uostamiestyje po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo“, - pasakojo Jelizaveta Daugininkienė, UAB „Klaipėdos autobusų parko“ generalinė direktorė.

Klaipėda buvo pirmasis miestas Lietuvoje, kuriame  keleiviai  pradėti vežti gamtines dujas naudojančiais autobusais. Kartu su naujaisiais 12 autobusų UAB „Klaipėdos autobusų parkas“  dabar turi 21 šį ekologišką kurą naudojančią keleivinio transporto priemonę.

Tikimasi, kad dar šiais metais bendrovė įsigis  dar 11 naujų suskystintomis dujomis varomų autobusų ir vieną hibridinį (kuras - elektra-dujos). Šie autobusai perkami  vykdant kitą projektą, finansuojamą iš lėšų, Lietuvos gautų už parduotus taršos leidimus.

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.