"Baltic Engineers" perka suomių patirtį

2013-04-05

Inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo įmonė „Baltic Engineers"  įsigijo 100 proc. Suomijos projektų valdymo kompanijos „Pöyry PLC"  antrinės bendrovės akcijų Lietuvoje. Po šio sandorio lietuviai valdys daugiau inžinerinių projektų ir sustiprins savo pozicijas Baltijos regione.

„Pöyry" antrinės bendrovės įsigijimo tikslas - plėsti „Baltic Engineers" projektų valdymo veiklą ir didinti įtaką Baltijos šalių rinkoje, nes atsigaunant regiono šalių ekonomikai ir augant investicinių projektų skaičiui, projektų valdymo ir inžinerinio konsultavimo paslaugos tampa vis paklausesnės.

„Norėdami plėstis, turėjome du kelius: priimti daugiau darbuotojų ir juos apmokyti arba įsigyti visą įmonę su jau paruoštais specialistais. Pasirinkome pastarąjį variantą, nes suomiai Lietuvoje dirba nuo 2004 m. ir yra sukaupę vertingos patirties", - sandorio motyvus atskleidžia Darius Kvedaras, UAB „Baltic Engineers" generalinis direktorius.

„Baltic Engineers" šiemet pradeda keletą naujų projektų, kurių valdymui reikės papildomų pajėgų. Pasak D. Kvedaro, iki šiol bendrovėje dirbo 16 specialistų, tačiau po šio sandorio darbuotojų skaičius ūgtels. Tarp numatytų projektų Lietuvoje galima paminėti naujo „Kitron ASA" elektronikos komponentų tiekimo centro įrengimą Kaune, bendros 40 MW  galios 17 vėjo elektrinių parką Šilutėje, 3500 kv. m. „RIMI"  prekybos centrą Palangoje.

„Suomių kompanija „Pöyry PLC" pasirinkta nesitiktinai, nes per veiklos dekadą Baltijos regione paleido į gyvenimą virš 40 projektų. Mums įspūdį paliko „Stockman" prekybos centro Sankt Peterburge, „Mars Lietuva" gyvūnų maisto gamyklos Gargžduose, UAB „Vilniaus duona plius" bei AB „Panevėžio duona" vystymo ir rekonstravimo projektai ", - teigia D. Kvedaras.

"Baltic Engineers" 10 metų buvo Danijos kompanijų grupės „Ramboll" antrinė įmonė Lietuvoje ir yra gerai susipažinusi su skandinaviška darbo patirtimi, kurią ketinama ir toliau plėtoti mūsų šalyje. UAB „Baltic Engineers" apyvarta 2012 m. sudarė 2,5 mln. Lt.

„Pöyry PLC" yra tarptautinė strateginio ir inžinerinio konsultavimo bei projektų valdymo ir inžinerijos kompanija, aptarnaujanti klientus visame pasaulyje. Pagrindiniai „Pöyry" veiklos sektoriai - tai energijos gamyba, perdavimas ir paskirstymas, miško pramonė, chemijos ir biologinių atliekų perdirbimas, kasyba ir metalų gamyba, transportavimas, vandens tiekimas bei nekilnojamojo turto sektorius. Iš viso „Pöyry" įmonių grupėje dirba apie 7 tūkst. ekspertų. „Poyry" pardavimai 2012 metais siekė 775 mln. EUR.

Apie UAB „Baltic Engineers"

Tai ilgametę vietinę ir tarptautinę patirtį turinčių profesionalių inžinierių komanda, teikianti teritorijų planavimo, projektavimo, projektų valdymo ir inžinerinio konsultavimo paslaugas. Įvykdžiusi daugiau nei 200 įvairių inžinerinių sričių projektų įmonė užsitarnavo patikimo ir profesionalaus partnerio vardą. Šiuo metu įmonė diegia ISO kokybės valdymo standartus.

 Darius Kvedaras, UAB „Baltic Engineers" generalinis direktorius

tel. 8 620 63806


 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.