Lietuvos baldų gamintojai tikisi nustebinti tėvynainius

2013-03-19

Ketvirtadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidės  paroda „Baldai 2013“. Joje ir kartu vykstančiame verslo kontaktų renginyje b2fair šįkart dalyvaus apie 200 dalyvių iš keleto šalių ir net tolimosios Indijos. Tarp jų – apie 50 Lietuvos baldų gamintojų, o dvidešimt įmonių parodoje dalyvaus pirmą kartą.

Kol didieji Lietuvos baldų gamintojai didina eksporto apimtis, mažesnieji noriai dirba ir vietinei rinkai. Parodoje dalyvausiantys smulkesnieji lietuvių gamintojai prisipažįsta, kad jiems norisi nustebinti tėvynainius savo pasiekimais tiek technologijų, tiek dizaino srityse ir paskatinti naujakurius rinktis lietuviškus baldus.

Pirmą kartą parodoje dalyvausianti įmonė „Alekvyta“ gamina baldus ir pagal individualius užsakymus, ir serijinės gamybos modelius. Jos direktorius Vytautas Girtavičius juokauja, kad mokančiam važiuoti motociklu ant vieno rato niekas neužduoda klausimo, ar šis sugeba važiuoti dviračiu. Įmonė gamina medžio masyvo baldus ir eksportuoja juos į Daniją, Švediją, Angliją bei kitas užsienio šalis. Įmonės direktorius sako, jog šiuo metu devyni iš dešimties užsakymų keliauja užsienin, tačiau „Alekvyta“ galėtų daugiau gaminti ir vietinei rinkai, todėl parodoje tikisi užmegzti kontaktų su lietuvių partneriais.

Pusę savo gaminamos produkcijos į Vokietiją, Lenkiją, Rusiją, Suomiją, Olandiją eksportuoja ir įmonė „Decoplast“. Parodoje įmonė pristatys stalus-transformerius – žurnalinius staliukus, kurie per kelias akimirkas gali virsti pietų stalu keturiems, šešiems ar net dvidešimčiai žmonių. Pasak įmonės vadovo Ričardo Kazlausko, įmonė perka vokiškus mechanizmus, o dizainas kuriamas pačių gamintojų. Stalai nėra pigūs, galutinė produkto kaina priklauso nuo medžiagos, iš kurios stalas gaminamas – galima rinktis laminuotą plokštę, ąžuolo masyvą ar tikrą afrikietišką lukštą. Dizainą diktuoja kliento skonis – nuo klasikinio iki modernaus. Beje, galima rinktis ir iš daugiau negu šimto spalvų paletės, tad taupantiems savo namų erdvę šitoks stalas – puikus sprendimas.

Vos prieš penkerius metus įsikūrusios UAB „Kitaip“ specializacija – korpusinių baldų gamyba. Parodoje išvysime šioje įmonėje pagamintą virtuvės baldų komplektą iš korjano – prabangios ir labai atsparios medžiagos, kainuosiantį daugiau kaip 60 tūkstančių litų. Pasak įmonės vadovo Marcelino Sorkino, korjano baldus lengva prižiūrėti, o reikalui esant, jie gali būti poliruojami. Be to, korjanas labai plastiškas, tinka gaminti lenktus paviršius. Įmonė eksportuoja apie ketvirtį savo produkcijos. Lietuvos klientams įmonės meistrai dažnai pagamina viso buto ar namo baldus, ne tik virtuvinius komplektus.

Dusetose (Zarasų raj.) įsikūrę „Lino baldai“ gamina nestandartinius baldus pagal individualius užsakymus. Parodoje įmonė pristatys dvi kolekcija – „Space“ ir „Luxury“. „Space“ kolekcija – dinamiška ir moderni, padailinta originaliomis dekoratyviomis ir akį traukiančiomis geometrinių formų detalėmis, „Luxury“ kolekcija išsiskiria prabangos suteikiančiais tūriniais raštais. Jei anksčiau buvo madingi medžio raižiniai, šios firmos tūrinius raštus būtų galima pavadinti medžio nėriniais – tokio subtilumo detalių dar nebūsite matę. Prašmatnu, žavinga ir subtilu. Pasak įmonės vadovo Lino Abukausko, jų firmos gaminius labai pamėgę baltarusiai, tačiau didžioji dalis gaminių skirti išrankiausiems Lietuvos pirkėjams, ieškantiems originalių, pas kaimyną nematytų baldų.

Kretingalės miestelyje įsikūrusi UAB „Akai“ skaičiuoja jau 21-erius savo veiklos metus. Įmonė įsikūrė dar visuotinio deficito laikais ir specializuojasi miegamojo baldų gamyboje – gamina juos pagal individualius užsakymus. Parodoje įmonė pristatys naujieną – medines stumdomąsias duris, skirtas išrankiems klientams, vertinantiems natūralaus medžio grožį. Kaip teigė įmonės vadovas Algis Stakeliūnas, įmonėje sukurtą gamybos technologija bus patentuojama. Vienerių durų kaina svyruoja nuo 700 iki 3500 Lt, priklausomai nuo medienos rūšies ir durų modelio.

Iš viso paroda šiemet užims net tris ekspozicijų sales. Parodoje veiks tikras baldų „fabrikėlis“, idėjomis stebins Dizaino salė bei Dizaino galerija,  garsių  dizainerių bei dekoratorių sukurtos interjero erdvės. Lankytojai, apsilankę parodoje, galės rinktis juos dominančias temas – interjero, dizaino, baldų ekspozicijų, o gamintojai, siekiantys užmegzti verslo kontaktų, galės aplankyti furnitūros, baldų pramonės įrengimų, baldinių medžiagų stendus ar sudalyvauti verslo kontaktų renginyje b2fair.

Paroda „Baldai“ vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ kovo 21-24 dienomis.

Rasa Keliuotytė
LITEXPO atstovė spaudai
Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
8 620 81798
r.keliuotyte@litexpo.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.