Lietuvos darbuotojai raginami kovoti už savo teises

2013-03-13

Kaip parodė „Ūkio banko“ ir „Snoro“ pavyzdžiai, darbuotojai pavieniui, be profesinės sąjungos, ne visada gali tinkamai atstovauti savo teises.

Neseniai buvo išplatinta informacija apie tai, kad maždaug 500 „Ūkio banke“ dirbančių žmonių bus atleisti. Kovo 12 dieną „Ūkio banke“, kaip viešai skelbiama internete, dirbo 536 darbuotojai, 2011 m. rugsėjo 28- ąją bankas turėjo 747 darbuotojus. Vadinasi daugiau nei 200 darbuotojų likimas neaiškus - ar jie tinkamai apgynė savo iš darbo santykių kylančias teises ar nepablogėjo jų darbo sąlygos perėjus dirbti į „Šiaulių banką“.

Šiuose bankuose darbuotojai nebuvo susibūrę į profesinę sąjungą. Tai tik labiausiai matomi pavyzdžiai, tokių per visą Lietuvą yra daugybė.

Didelę patirtį ir patyrusius teisininkus turinti Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, kviečia Lietuvos dirbančiuosius vienytis ir organizuotai kovoti dėl savo teisių.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia bendrovės darbuotojai turi priimti sprendimą, kad jie nori ne tik vykdyti savo pareigas, tačiau ir turėti daugiau teisių ir daugiau garantijų.

Antras žingsnis – profesinės sąjungos steigimas. Profesinei sąjungai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip 20 steigėjų arba 1/10 visų įmonės darbuotojų, bet ne mažiau kaip trys įmonės ar įstaigos darbuotojai.

Įsteigimas – kelio pradžia

Norint veiksmingos veiklos, patartina įtraukti kuo daugiau darbuotojų, kad žmonės būtų kuo geriau atstovaujami. Sekantis profesinės sąjungos siekis – pasirašyti kolektyvinę sutartį, kurioje galima numatyti visiems bendrovės darbuotojams galiosiančias papildomas garantijas.

Jungimasis į profesinę sąjungą - vienintelė išeitis apginti savo teises. Visose išsivysčiusiose ir aukštą pragyvenimo lygį pasiekusiose šalyse, darbuojai jau daugybę metų aktyviai dalyvauja profesinių sąjungų veikloje ir kovoja už savo teises, todėl ir savo šalyje mes turime išnaudoti šį įrankį.

Teisę jungtis į profesinę sąjungą garantuoja Konstitucija,  Darbo kodeksas, tarptautiniai teisės aktai ir kiti įstatymai, todėl Jums niekas negali drausti nei steigti naują, nei jungtis prie veikiančios profesinės sąjungos.

 Daugiau informacijos ir kvalifikuotą teisinę konsultaciją gausite žemiau nurodytais kontaktais:

 Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“

K.Kalinausko 2b, (4 aukštas) Vilnius.

www.solidarumas.lt

Kontaktinis telefonas: 8 5 2621743

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.