Vyriausybėje aptartos eksporto į Pietryčių Aziją galimybės

2013-03-05

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvos–Malaizijos verslo tarybos vadovą Paulių Kunčiną ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) analitiką Aleksandrą Izgorodiną, su kuriais aptarė eksporto į Pietryčių Aziją galimybes.

„Pirmą kartą su LPK atstovais apie eksporto galimybes į Malaiziją kalbėjomės dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje, vos naujai Vyriausybei pradėjus darbą. Mūsų šalies ekonomikos variklis yra eksportas, tad privalome ieškoti galimybių, kaip vystyti ryšius su ne tik su Rusija, kitomis Europos šalimis, bet ir su Pietryčių Azija. Būtent Malaizija patraukė LPK ekspertus, nes joje matomas potencialas, tai – vartai į visą Pietryčių Azijos regioną. Tiek aš asmeniškai, tiek ir visa Vyriausybė palaikome šį pasirinkimą. Šįkart susitikime kalbėta apie konkrečius žingsnius“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Bendradarbiaudamos šalys viena kitai taptų vartais į naujas rinkas: Lietuvai atsivertų galimybės per Malaiziją pasiekti ASEAN šalis, o mūsų šalis taptų Malaizijos tramplinu į Vakarų ir Šiaurės Europą. Lietuva galėtų tapti platforma, kurioje, panaudojus inovacijas bei kvalifikuotą darbo jėgą, būtų sukuriami produktai, skirti eksportuoti į kitas Europos šalis. Lietuvos gamintojai į Malaiziją galėtų eksportuoti pieno ir kitus maisto produktus, bendradarbiauti taip pat būtų galima ir švietimo bei sveikatos srityse.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba

8 706 63746

spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.