Buvę Ūkio banko klientai galės disponuoti lėšomis vėliausiai nuo antradienio

2013-02-28

Siekiant užtikrinti buvusių AB Ūkio bankas klientų lėšų saugumą ir turto atskyrimo procedūrų sklandumą, planuojama, jog klientai  disponuoti valstybės apdraustomis lėšomis galės vėliausiai nuo antradienio. Šiuo metu buvusiųjų Ūkio bankas klientų indėliai yra atskiriami į gerąją ir blogąją dalis.

"Intensyviai dirbame, kad gerojo ir blogojo banko atskyrimo darbai būtų įvykdyti kuo greičiau, tačiau pats svarbiausias mūsų tikslas yra užtikrinti klientų lėšų saugumą. Dėl to visus atskyrimo veiksmus turime atlikti itin atidžiai, centų tikslumu. Turto atskyrimas į gerąjį ir blogąjį šiuo metu yra pagrindinė mūsų komandos užduotis, tad planuojame klientams sudaryti galimybę naudotis lėšomis vėliausiai iki antradienio", - pažymėjo Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Ąžuolas Audickas.

Atliekant turto atskyrimą, kiekvienas indėlis yra peržiūrimas atskirai: valstybės apdraudžiamo dydžio indėlio suma pereina į gerojo banko dalį, o šią sumą viršijanti dalis - į blogąjį banką. Tokie patys veiksmai atliekami ir su kreditiniais klientų įsipareigojimais - jeigu kreditus turėję klientai turėjo indėlį banke, indėlio dalis, neviršijanti valstybės draudžiamojo dydžio, perkeliama kredito daliai padengti, o kreditinio įsipareigojimo likutis perkeliamas į blogąjį banką.

Atlikus gerojo ir blogojo banko atskyrimo darbus, pagal š. m. vasario 23 d. Šiaulių banko, Ūkio banko laikinojo administratoriaus ir valstybės įmonės "Indėlių ir investicijų draudimas" pasirašytą sutartį, Šiaulių bankas perims dalį Ūkio banko turto, sandorių, teisių ir įsipareigojimų, o buvę Ūkio banko klientai galės disponuoti savo apdraustomis lėšomis. Planuojama, kad vėliausiai ateinantį antradienį buvusiems Ūkio banko klientams bus atnaujintas paslaugų teikimas bei sudarytos sąlygos vykdyti internetinės bankininkystės operacijas.

Šiaulių bankui bus perduoti Ūkio banko įsipareigojimai klientams, neviršijantys Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudimo išmokos draudžiamojo įvykio atveju (100 000 eurų arba 345 280 litų) - už šiuos indėlius garantuoja valstybė. Nei indėlių, nei už jas priskaičiuojamų palūkanų buvę Ūkio banko indėlininkai nepraras.

 

Auksė Armonaitė Glodienė

AB Ūkio bankas atstovė ryšiams su visuomene

Tel. 8 614 35021, faks. (8 37) 32 31 88

El. paštas a.armonaite@ub.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.