Aplinkos ministras: prioritetas – žmonėms, o ne kiaulėms

2013-01-18

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigiamai vertina Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimą, kuriuo UAB "Saerimner" uždrausta eksploatuoti kiaulininkystės kompleksą Kalvarijos savivaldybės Jusevičių kaime.

"Žmonių sveikata, jų gyvenimo kokybė ir komfortas – visų svarbiausia. Tai yra principinė mūsų pozicija. Žmonių neturi nuolatos kamuoti blogi kvapai, jie turi teisę gyventi švarioje bei saugioje aplinkoje", – pabrėžia V. Mazuronis.

Jo teigimu, tokia pozicija anaiptol nereiškia, kad ministerija yra nusistačiusi prieš verslą ir investicijas. Ministro žodžiais, šie dalykai yra ir bus skatinami, tačiau su viena išlyga: bet kuris verslininkas turi griežtai laikytis nustatytų aplinkosauginių reikalavimų.

Tuo tarpu LAT nutartyje pabrėžiama, kad nesilaikydama teisės aktų nustatyto reikalavimo atlikti poveikio aplinkai vertinimą UAB ,,Saerimner" neįvykdė visų sąlygų Taršos ir integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimui gauti, todėl 2005 m. liepos 27 d. šis leidimas negalėjo būti išduotas.

Teismai taip pat konstatavo, kad TIPK leidimas išduotas remiantis melagingais pareiškimais paraiškoje. Nutartyje pažymima, kad ,,Saerimner" paraiškose pateikė informaciją, kuri skiriasi nuo realios situacijos. Pavyzdžiui, nurodoma, kad artimiausia gyvenvietė, mokykla, gydymo įstaiga nuo kiaulininkystės komplekso nutolusi per 2000 metrų, tačiau byloje nustatyta, kad iki artimiausios sodybos yra 215 metrų, Santakos gyvenvietės – 700 metrų, Nemunaičių pagrindinės mokyklos – 1125 metrų. Arčiau negu 1500 metrų atstumu nuo komplekso yra 16 gyvenamųjų namų.

"Atsižvelgdamas į tai, daviau nurodymą išsiaiškinti, kas ir kokiomis aplinkybėmis išdavė TIPK leidimą, kurį teismas pripažino neteisėtu. Noriu sužinoti, kas asmeniškai už tai atsakingas. Gavus šią informaciją, bus galima priimti kitus sprendimus",– sako Valentinas Mazuronis.

Raimonda Karnackaitė
Visuomenės informavimo skyriaus vyriausioji specialistė
Aplinkos ministerija
Tel. 2663660
r.karnackaite@am.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.