Seimo narės R. Juknevičienės pranešimas: Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nusitaikė prieš skalūninių dujų Lietuvoje žvalgymą ir išgavimą

2013-01-09

Pranešimas VIR

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Juknevičienės, tokią išvadą galima daryti perskaičius 2012 metų gruodžio 19 dieną socialdemokrato Algimanto Salamakino vadovaujamo Aplinkos apsaugos komiteto kreipimąsi į Vyriausybę persvarstyti konkursų skalūninių dujų ištekliams išžvalgyti ir išgauti tikslingumą.

"Nekelia jokių abejonių, kad ateities perspektyva Lietuvai su amerikiečių technologijomis išgauti savas dujas, yra vienas iš būdų atsikratyti "Gazprom" monopolijos. Reikia tikėtis, kad būtent "Gazprom" trauks iš kišenės "žaliąją kortą". Gruodžio 19 dieną toks procesas ir prasidėjo nuo naujojo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto. Žiniasklaida praneša, kad vienas aktyviausiai skalūninių dujų temą nusiteikusių kontroliuoti komiteto narių – darbietis Seimo narys Raimundas Paliukas. Apie šį žmogų pirmąkart Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai išgirdo dar VSD tyrimo metu 2006 metais. Tai "Dujotekanos" akcininkas, turėjęs specialų tarpininko statusą tarp tuometinio Seimo ir Naujosios Sąjungos pirmininko Artūro Paulausko bei "Dujotekanos" vadovo Rimando Stonio. Kaip teigė liudijimai, jis gaudavo už tai ir užmokestį. Šis žmogus ilgą laiką vadovavo Lietuvos dujininkų asociacijai, taigi gali turėti didelių asmeninių interesų, susietų su gamtinių dujų sektoriumi, o dujos Lietuvoje kol kas ateina tik vienu vamzdžiu iš "Gazpromo", – sakė R. Juknevičienė.

Pasak Seimo narės, neabejotina, kad Raimundas Paliukas turi nusišalinti nuo visų svarstymų gamtinių dujų klausimu ne tik Aplinkos komitete, bet ir viso Seimo darbe. "Ilgametis Seimo Etikos ir procedūrų komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas turėtų keblią R. Paliuko padėtį suvokti ir pats jam patarti dėl labai aiškaus interesų konflikto", – atkreipė dėmesį R. Juknevičienė.

Seimo narė Rasa Juknevičienė
Tel. (8 5) 239 6711
Rasa.Juknevičien@lrs.lt


Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.