Naujasis DNB banko finansų centras įsikurs dešiniajame Neries krante

2013-01-03

Naujoji DNB pagrindinė buveinė ir modernus finansinių paslaugų centras banko klientams įsikurs Vilniuje naujai statomame šiuolaikiniame verslo centre „Quadrum", Konstitucijos prospekte 21. Tai numatyta metų sandūroje pasirašytoje ilgalaikės nuomos sutartyje su konkursą laimėjusia Norvegijos nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Schage Real Estate".

Planuojama, kad DNB bankas persikels į dešiniajame Neries upės krante besikuriantį ir pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotą verslo centrą 2015 m. rugsėjį. „Schage" plėtojamame verslo pastatų ansamblyje DNB bankas įsikurs aukščiausiame 17 aukštų pastate - DNB bokšte - ir užims apie 10 000 kvadratinių metrų plotą. Išrinkti geriausiai klientų ir darbuotojų poreikius atitinkantį sprendimą iš devynių konkursui pateiktų paraiškų bankui padėjo finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec/Re&Solution".

„Investicija į modernų DNB finansinių paslaugų centrą atspindi ilgalaikius mūsų akcininko planus Lietuvoje. Norime, kad naujoji banko buveinė atitiktų mūsų klientų lūkesčius, būtų patogi efektyviam darbui, organiškai įsilietų į sostinės aplinką ir taptų draugišku traukos centru miesto gyventojams, verslui bei svečiams," - sako DNB banko prezidentas ir valdybos pirmininkas Bjornar Lund.

Aukščiausiai biurų klasei priskiriamas verslo centras išsiskirs novatoriškais techniniais sprendimais. Jis taps pirmuoju Baltijos šalyse, turėsiančiu tarptautinį poveikio aplinkai vertinimo sertifikatą BREAAM. Tai - aukštos statinio kokybės garantija, kuri suteikiama įvertinus pastatų konstrukcijų tvarumą, poveikį sveikatai, energijos taupymą, vandens kokybę, medžiagų, atliekų ir žemės panaudojimo efektyvumą.

„Konkursas aiškiai parodė, kad Vilniuje šiuo metu praktiškai nėra prestižinės klasės NT objekto, kuris galėtų visiškai patenkinti stambių verslo įmonių poreikius. Džiaugiamės galėdami užpildyti šią spragą. Simboliška, kad pirmuoju verslo centro „Quadrum" nuomininku tapo stipri ir patikima įmonė, su kuria mus sieja ne tik norvegiškas kapitalas, bet ir skandinaviškas požiūris į aukštus kokybės standartus bei darnią plėtrą", - sakė bendrovės „Schage" direktorius Kjetil T. Hanssen.

Pasirašyta sutartis atvėrė galimybę „Schage" pradėti verslo centro statybos darbus jau šių metų sausio mėnesį. Naująjį verslo miestą mieste sudarys trys pastatai, kurie kartu su kitomis erdvėmis užims bendrą 70 tūkst. kv. m. plotą. Pagrindiniame pastate, kaip ir kituose, bus naudojamos pažangiausios energiją taupančios technologijos.

„Quadrum" apims ne tik biuro patalpas, bet ir rekreacinę zoną - apželdintą miesto gyventojams ir svečiams atvirą kiemą, 700 vietų požeminį garažą, taip pat atskiras kultūrines bei paslaugų zonas. Bendra „Schage" investicijų vertė į projektą - 260 mln. litų.

Daugiau informacijos:

Andrius Vilkancas

AB DNB banko atstovas spaudai

+370 5 2 393 413

Andrius.vilkancas@dnb.lt

 

Kjetil T. Hanssen

UAB "Schage Real Estate” generalinis direktorius

+370 687 77874

kjetil@schage.lt

 

Apie DNB banką

AB DNB bankas (www.dnb.lt) Lietuvoje teikia finansines paslaugas daugiau nei 746 tūkst. individualių ir verslo klientų. Vienintelis banko akcininkas - DNB Bank ASA (www.dnb.no) - yra didžiausias Norvegijos bankas.

34 proc. DNB Bank ASA akcijų valdo Norvegijos vyriausybė, o jo akcijomis yra prekiaujama Oslo vertybinių popierių rinkoje. DNB ASA dirba 19 pasaulio šalių ir yra vienas iš didžiausių pasaulyje laivybos sektorių finansuotojų bei svarbus tarptautinės energetikos rinkos dalyvis. Norvegijoje DNB grupė pirmauja paskolų, indėlių, turto valdymo, gyvybės draudimo, pensijų fondų, mokėjimų ir kitose finansinių paslaugų srityse, susijusiose su pinigų, kapitalo ir nekilnojamojo turto rinkomis.

Apie „Schage":

„Schage" priklauso Schage šeimos valdomai Norvegijos įmonių grupei. 2011 m. bendra metinė „Schage Group" apyvarta siekė 373 milijonus litų, o „Schage Eiendom" privataus kapitalo vertė sudarė 1,2 milijardą litų. Nuo 1998 metų įmonė veikia ir Lietuvoje. Per šį laiką sėkmingai įgyvendino šiuos projektus: administracinių pastatų ansamblį rekonstruotame buvusiame vienuolyne Subačiaus gatvėje, biurų pastatą Vytenio gatvėje, gyvenamųjų namų kompleksą Vilniaus senamiestyje „Mikalojaus žiedas", gyvenamuosius pastatus Žvėryne, Latvių gatvėje ir kitus.  Motininė kompanija išvystė ir pastatė ne vieną A klasės biurų projektą Norvegijoje, tokį kaip Oslo „Skoyen Atrium" (40.000 mᄇ), „Skoyen Atrium III" (25.000mᄇ), „Helsfyr Atrium" (38,000 mᄇ). Taip pat - biurų projektą, esantį Kristiansande (70,000 mᄇ).

Daugiau apie verslo miestą mieste „Quadrum" - http://www.quadrum.lt/.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.