SEB bankas finansuos tarptautinio konteinerių skirstymo centro Klaipėdos uoste statybas

2013-01-02

SEB bankas prisideda prie pirmojo Baltijos šalyse tarptautinio konteinerių skirstymo centro Klaipėdos uoste statybų - krovos bendrovei "Klaipėdos Smeltė" suteikė 32,5 mln. eurų ( apie 112 mln. litų) paskolą. Šios lėšos bus skirtos specialiai krovos įrangai pirkti ir įrengti. Pastačius modernų krovinių skirstymo centrą į Klaipėdos uostą tikimasi pritraukti didžiuosius konteinerinius laivus iš Pietų ir Šiaurės Amerikos, kitų tolimųjų šalių ir uosto krovos apimtis padidinti iki keturių kartų.

"Tokio krovinių skirstymo centro nėra nei Latvijoje, nei Estijoje, todėl šis projektas Lietuvai ir Klaipėdos uostui suteikia didelį konkurencinį pranašumą plečiant laivybos sektoriaus veiklą ir didinant krovinių tranzitą per Klaipėdos uostą. Be to, bus sukurta ne vienas šimtas naujų darbo vietų. Atsižvelgdami į tai ir suteikėme reikiamą projektui finansavimą", - sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Ieva Kulvinskaitė
SEB banko komunikacijos skyriaus vadovė
Tel. (8 5) 268 2423,868 560 424
E. paštas: ieva.kulvinskaite@seb.lt

SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Būdamas ilgalaikių ryšių su klientais bankas, Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB grupėje dirba apie 17 tūkst. darbuotojų. Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.