Teisme - baigusio galioti "Snoro" indėlio sertifikato savininko pergalė dėl draudimo išmokos

2012-12-18

Investuotojų asociacijos narys, turėjęs "Snoro" indėlio sertifikatą, kuris turėjo būti išpirktas prieš bankui atšaukiant veiklos licenciją, turi teisę gauti draudimo išmoką, nutarė teismas.
"Tai - itin reikšmingas sprendimas ne tik vienam "Snoro" klientui, bet ir kitiems, atsidūrusiems panašioje situacijoje. Teismas nutarė, kad sertifikato, kurio išpirkimo data yra ankstesnė nei įvyko draudiminis įvykis, savininkas yra prilygintinas indėlininkui, todėl turi teisę į draudimo išmoką", - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė ir "AAA Baltic Service Company" advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.
Pasak jos, kiti "Snoro" indėlių sertifikatų, kurie turėjo būti išperkami iki 2011 metų lapkričio 24 dienos, savininkai, gali kreiptis į Investuotojų asociaciją.
Vilniaus apygardos teismas sprendimą paskelbė gruodžio 18 dieną, praneša Investuotojų asociacija.
Lietuvos bankas nemokaus "Snoro" veiklos licenciją atšaukė 2011 metų lapkričio 24 dieną. Pagal Indėlių draudimo įstatymą, šią dieną įvyko draudiminis įvykis. Valstybės įmonė Indėlių ir investicijų draudimas draudžia visų bankų klientų indėlius, ne didesnius kaip 100 tūkst. eurų.
Platesnė informacija kaip tapti Investuotojų asociacijos nariu skelbiama interneto tinklalapyje www.investuotoju.lt bei elektroniniu paštu info@investuotoju.lt.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Investuotojų asociacija

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.