"Kauno Grūdų" dalimi tapusi "East West Agro" pasiekė rekordinę apyvartą

2012-11-21

Žemės ūkio technika, grūdų džiovinimo ir sandėliavimo įranga prekiaujančios UAB "East West Agro" (EWA) apyvarta per 2012 m. tris ketvirčius pasiekė 18,5 mln. Lt - tai 200 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2011 m. 2012 m. birželio mėnesį įvykęs bendrovės susijungimas su AB "Kauno Grūdai" tapo viena iš pagrindinių spartaus augimo priežasčių.

"Susijungimo nauda akivaizdi, mat "Kauno Grūdai" savo klientams gali pasiūlyti platesnį produktų ir paslaugų spektrą, o "East West Agro" savo ruožtu įgijo partnerį su dideliu klientų ratu ir geresnėmis finansavimo galimybėmis. Rezultatai rodo, kad einama teisinga kryptimi, ateityje tikimės užimamas rinkos pozicijas dar labiau sustiprinti", - teigia AB "Kauno Grūdai" vykdomasis direktorius Marius Gudas.

Pasak "East West Agro" direktoriaus Gedimino Kvietkausko, bendrovės apyvarta nuo jos veiklos pradžios augo kasmet, tačiau 2012 metai pasižymėjo didžiausiu šuoliu istorijoje. "Tam įtakos turėjo keletas esminių faktų. Pirmiausia birželio mėnesį įvykęs susijungimas su AB "Kauno Grūdai" suteikė bendrovei EWA finansinę jėgą sėkmingam prekybos vystymui ir potencialą imtis stambių projektų įgyvendinimo. Neįprastai didelis derlius ir aukštos produkcijos kainos natūraliai sustiprino ūkininkų perkamąją galią Lietuvoje, kas taip pat prisidėjo prie sėkmingų veiklos rezultatų", - sakė G. Kvietkauskas.

 "East West Agro" prekyba javų nuėmimo kombainais "Laverda" yra viena iš svarbiausių bendrovės veiklos krypčių. 2012 m. "Laverda" kombainų pardavimai išaugo daugiau nei dvigubai, todėl pasiektas rekordinis 15 proc. kombainų rinkos dalies rezultatas. Bendrovei toliau tvirtinti savo vardo pozicijas rinkoje padėjo ir šienavimo technikos "Fella" pardavimai, o šios rinkos įsisavinimas pasiekė 16 proc.

2012 m. "East West Agro" sėkmingai praplėtė Lietuvoje atstovaujamų užsienio gamintojų prekės ženklų portfelį, pradėdama prekiauti grūdų sandėliavimo įranga. Šį rudenį taip pat pasirašytos atstovavimo sutartys su Danijos sėjamųjų gamintoja "Fiona", Švedijos plūgų gamintoja "Agrolux" bei Italijos trąšų barstytuvų gamintoja "Agrex".

Primename, kad 2012 m. birželį AB "Kauno Grūdai" įsigijo 26 proc. UAB "East West Agro" akcijų paketą.

Apie AB "Kauno Grūdai"

Daugiau nei šimtmečio AB "Kauno Grūdai" veikla orientuota į Lietuvos žemės ūkio plėtrą, žemdirbystės, gamybos ir vartotojų poreikius, kurie tenkinami integruojant skirtingų verslų veiklas: miltų ir jų produktų, augalininkystės, kombinuotųjų pašarų ir premiksų, žaliavų prekybos, produktų naminiams gyvūnams bei veterinarinės farmacijos. Bendrovė kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje - įmonių grupę "KG Group".

AB "Kauno Grūdai" informacija

Kontaktinis asmuo
Gintarė Kazakevičiūtė
Viešųjų ryšių specialistė

Tel. 8 655 52 683
g.kazakeviciute@kggroup.eu

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.