Naujas periodinis leidinys verslui - "Muitų teisė praktikams"

2012-11-19

Lietuvoje muitinės deklarantu tampama baigus viso labo 3 savaičių kursus, tačiau atsakomybė užkraunama didžiulė – baudos iki 15.000 Lt ir net prekių konfiskavimas. Deklarantų mokymus kol kas rengia tik muitinė. Deja, ji pavyzdingai seka įstatymo raidę, tačiau mažai atsižvelgia į verslininkų poreikius, jų skirtingas veiklas ir iš to kylančias specifines problemas. Todėl realiai muitinės deklarantų kompetencija mūsų šalyje kyla lėtai, o ir muitinės procedūrų pažeidimų nemažėja. Tokia situacija netenkina nei verslo, nei muitinės.

- "Daugiau kaip 10 metų vadovauju muitinės tarpininkų įmonėms Lietuvoje ir Vokietijoje. Galiu pasakyti, jog muitinės ir verslo bendradarbiavimas šiose šalyse skiriasi ir mums dar yra kur tobulėti" – sako Enrika Mažeikienė, UAB "Muita" direktorė ir leidinio idėjos autorė.

UAB "Muita" pradeda leisti specializuotą mėnesinį elektroninį leidinį "Muitų teisė praktikams" skirtą visoms įmonėms, kurios savo veikloje susiduria su prekių importo, eksporto ar tranzito procedūromis. Leidinio tikslas – prisidėti prie verslo ir muitinės bendradarbiavimo gerinimo. Pirmasis numeris pasirodys 2012 lapkričio 19 d. Visi norintys gali jį nemokamai atsisiųsti iš www.muita.lt internetinės svetainės.

"Manome, jog verslo ir muitinės problemas visų pirma reikėtų spręsti ne per teismų praktiką, o gerinant situaciją iš esmės: verslą šviečiant kaip teisingai atlikti įvairias muitinės procedūras, o muitinė prašant mažiau praktikuoti sankcijų taikymą ir, prisiimant bendrą atsakomybę už teisingą prekių deklaravimą, geranoriškai padėti verslui.

"Muitų teisė praktikams" skaitytojai galės pateikti leidėjams klausimus, o daugeliui aktualūs atsakymai bus publikuojami sekančiuose numeriuose. Nemokamoje leidinio versijoje, kurią galės užsiprenumeruoti kiekvienas, bus pateikiama informacija apie praėjusio mėnesio muitų teisės aktų pasikeitimus, įdomūs faktai apie ES muitinę ir leidinyje publikuojamų straipsnių temos. Leidinyje įvairiais klausimais bus kviečiami pasisakyti muitinės, verslo, mokslo atstovai, teisininkai. Patirtimi ir įžvalgomis nuolat dalinsis:

• Enrika Mažeikienė, UAB "Muita" direktorė, turinti daugiau nei 10 metų darbo patirtį vadovaujant Lietuvoje ir Vokietijoje muitinės paslaugas teikiančioms įmonėms, baigusi muitų teisės taikymo praktikoje studijas AWA Aussenwirtschafts Akademie Vokietijoje.

• Jurgita Stanienė, UAB "Muita" teisės skyriaus vadovė, turinti 16 metų darbo patirtį muitinėje, iš jų 12 metų – dirbo vyresniąja inspektore teritorinės muitinės ūkio subjektų patikrinimų skyriuje.

• Andrius Košel – advokatų kontoros Pavlov ir Mamontovas advokato padėjėjas, muitų ir transporto teisės ekspertas (daugiau nei 7 metų patirtis).

"Muitų teisė praktikams" temos: http://www.muita.lt/lt/paslaugos/leidinys

Leidinys "Muitų teisė praktikams" skaitytojams bus siunčiamas el. paštu pdf formatu. Rengiamos dvi leidinio versijos: mokama ir nemokama. Pilnos leidinio versijos apimtis 10-12 psl. Leidinys leidžiamas kiekvieną mėnesį, iki sekančio mėnesio 1 d. Leidėjas: UAB "Muita", Nemuno g. 153, 93262 Klaipėda, www.muita.lt. Kontaktinis asmuo: Enrika Mažeikienė, tel. +370 46 257150, mob. +370 644 65553, el. paštas projects@muita.lt.

Rekvizitai "kalbančių žmonių":

UAB "Muita" direktorė Enrika Mažeikienė, tel. +370 46 257150, mob. +370 644 6555, el. paštas projects@muita.lt

UAB "Muita" teisės skyriaus vadovė Jurgita Stanienė, tel. +370 46 257150, mob. +370 640 32121, el. paštas muita@muita.lt

Enrika Mažeikienė
Direktorė
UAB \"Muita\"
Tel.: +370 46 257150
projects@muita.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.