Tradicinė pramonė inovacijas painioja su atradimais

2012-11-15

Lietuvoje turime nemažai sėkmingų paslaugų sektoriaus įmonių, kurios remiasi žiniomis, inovacijomis, savo pasiekimais  kuria šalies gerovę ir garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Pernai metais pažangiausia paslaugų sektoriaus žinių ekonomikos įmone už perspektyvių sprendimų diegimą, plėtrą ir eksportą Baltijos ir Skandinavijos šalyse pripažintos UAB "Mobiliųjų telefonų techninis centras" direktorius Gintaras Kručkas teigia, kad dauguma tradicinių sektorių įmonių inovacijas painioja su atradimais ir mano, kad neturinti tyrimų centro įmonė yra nepajėgi kurti inovatyvius sprendimus.

"Pasaulyje yra daug atradimų, kurių pagrindu galima sukurti inovacijas. Inovacija gali būti ir esamų procesų patobulinimas, naujas produkto dizainas ar net naujas įmonės požiūris į klientą. Konkretus mūsų įmonės pavyzdys - mes pasinaudojome rinkoje esančiu sprendimu - elektronine komercija, ir ištyrę, kad klientui yra svarbu žinoti, kiek jam kainuos telefono aparato taisymas, sukūrėme etaisykla.lt portalą, kuris yra inovacija Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse. Taigi svarbiausia - drąsa ir kliento poreikių supratimas, o trūkstamas kompetencijas galima kompensuoti ar įsigyti iš konsultacines paslaugas teikiančių įmonių, partnerių, su kuriais vystomas verslas, arba pritraukiant naujų darbuotojų", - inovacijų diegimo patirtimi dalijasi G. Kručkas.

Įmonė aktyviai plečia savo veiklą ir Estijoje bei Lietuvoje veikiančio etaisykla.lt sprendimo pagrindu kuria naują portalą Suomijoje.

Šiemet jau devintąjį kartą Lietuvos verslas dalyvauja "Žinių ekonomikos įmonės 2012" rinkimuose. Pažangiausias šalies įmones pasveikins ir apdovanojimus įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. "Žinių ekonomikos įmonės 2012" apdovanojimai bus įteikti trims aukštųjų technologijų, tradicinės pramonės ir paslaugų sektoriaus įmonėms bei specialiu 10 tūkstančiu litų piniginiu prizu bus apdovanota sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmonė. Daugiau apie apdovanojimus: http://zei2012.zef.lt.

Renata Vaicekauskaitė, Žinių ekonomikos forumo komunikacijos vadovė

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.