„Lesta“ už 1 mln. Lt kurs chemijos pramonės mokslinių tyrimų laboratoriją

2012-11-05

Eksploatacinius skysčius transporto priemonėms gaminanti Lietuvos bendrovė „Lesta”, gavusi Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) suteiktą paramą, įsteigs automobilių kosmetikos ir eksploatacinių skysčių laboratoriją. Naujoji laboratorija bus viena moderniausių Lietuvos chemijos pramonės srityje. Jos kūrimui „Lesta“ gavo 500 tūkst. Lt viršijančią paramą, o bendra projekto vertė – 1mln Lt. 

Projektas bus finansuojamas pagal Ekonomikos veiksmų programos pirmojo prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir plėtra” įgyvendinimo priemonę „Intelektas LT+”.

„Kurdami vieną moderniausių šalyje laboratorijų, investuojame į chemijos pramonės technologijų modernizavimą ir aukščiausio lygio tyrimus mūsų šalyje. Esame į nuolatinę pažangą ir naujoves orientuota bendrovė, naujoji laboratorija leis mums ne tik kurti naujus ar patobulintus produktus, bet ir įdiegti produkcijos kokybės vertinimo metodiką. Iki šiol bendros metodikos Lietuvoje nebuvo, tad tirdami produktus, bendradarbiaudavome su nepriklausomomis Vokietijos laboratorijomis. Nuo šiol tai galėsime atlikti savo laboratorijoje“, – projektą pristatė „Lesta" direktorius Mindaugas Stankevičius.

Įgyvendinant projektą planuojama sukurti moksliniams tyrimams reikalingą infrastruktūrą, įsigyti reikalingą naują įrangą ir suburti aukštos kvalifikacijos tyrėjų bei pagalbinio personalo komandą. Pagal priemonę „Intelektas LT+“ bendrovė gaus 513,5 tūkst. Lt (60 proc. paramos). Likusią investicijų į mokslinių tyrimų įrangą dalį – 342.336 Lt (30 proc.) – finansuos savomis lėšomis. „Lesta“ taip pat savo lėšomis įrengs naujas laboratorijos patalpas ir paruoš darbo vietas.

Naujausios mokslinių tyrimų įrangos įgijimas ir paruošimas naudojimui numatytas nuo 2013 m. liepos iki 2014 m. gruodžio mėn. Tolesnė projekto eiga apims trijų metų mokslinius tyrinėjimus bei naujų produktų kūrimą.

„Naujoji laboratorija sukurs automobilių kosmetikos ir eksploatacinių skysčių mokslių tyrimų privačiame sektoriuje infrastruktūrą. Moksliniai tyrimai skatins chemijos pramonės technologijų vystymąsi, leis gerinti gaminių kokybę ir įvairovę, tyrimų rezultatus taikysime savo produkcijos gamyboje. Tuo pačiu investuojame ir į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, kuriame naujas darbo vietas – su naująja įranga dirbs ir tyrimus vykdys aukštos kvalifikacijos specialistai, kurių komandą planuojame plėsti“, – teigė M. Stankevičius.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus suburta tyrėjų ir pagalbinio personalo komanda. Ją sudarys trys bendrovėje jau dirbantys specialistai ir iki projekto pabaigos įdarbinti tyrėjas, chemikas-technologas.

Per devynis 2012 m. mėnesius „Lesta“ pajamos buvo 8,5 mln. Lt. Tai penktadaliu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai pajamos sudarė 6,9 mln. Lt.

Apie „Lesta“

UAB „Lesta“ yra sėkmingai veikianti ir profesionali Lietuvos įmonė, gaminanti eksploatacinius skysčius transporto priemonėms. „Lesta“ siūlo kokybišką aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms produkciją. Taip pat ji gamina šildymo, šaldymo ir kondicionavimo sistemoms skirtus įvairios koncentracijos tirpalus-šilumos nešėjus, padedančius užtikrinti stabilų minėtų sistemų funkcionavimą. Per metus „Lesta“ pagamina apie 5000 tonų aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms. „Lesta“ užsiima eksportu į Lenkiją, Latviją, Estiją, Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną, Azerbaidžaną ir Baltarusiją. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.